| Autor: redakcja

Prezydent RP Andrzej Duda przyjął Gospodarzy najbezpieczniejszych gospodarstw 2019 w Belwederze

Laureaci XVII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne u Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Prezydent RP Andrzej Duda przyjął Gospodarzy najbezpieczniejszych gospodarstw 2019 w Belwederze
Pierwszy raz w historii  Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne Prezydent RP osobiście wręczył listy gratulacyjne laureatom XVII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

Uroczystość została zorganizowana przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, która w 2003 roku zainicjowała ten konkurs.

Podczas uroczystości w Belwederze

 

Dziś polska wieś jest nowoczesna, piękna, czysta, schludna i zadbana. Polska wieś – można śmiało powiedzieć – staje się wizytówką Rzeczypospolitej. Prezydent zaznaczył, że polska wieś jest także bezpieczniejsza – dla rolników, dla ich rodzin, a także dla dzieci. – To przede wszystkim one w coraz większym stopniu są chronione przed wypadkami, przed zagrożeniem życia i zdrowia. - powiedział Prezydent RP Andrzej DudaPrezes KRUS dr Aleksandra Hadzik w swoim wystąpieniu podkreśliła wagę działań prewencyjnych Kasy, pogratulowała laureatom oraz podziękowała Panu Prezydentowi za osobiste wsparcie inicjatyw prowadzących do zapewnienia bezpieczeństwa na wsi. Jako wyraz wdzięczności przekazała też upominek w postaci reprodukcji pracy Marcela Gurnika, laureata tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci – Bezpiecznie na Wsi.

Za najbezpieczniejsze w XVII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne uznano gospodarstwo Państwa Anny i Mariusza Chrzanowskich z Nowego Chodnowa w województwie łódzkim, którzy otrzymują nagrodę Prezesa KRUS – ciągnik rolniczy.

W uroczystości wzięli udział także Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, Senator RP Przewodniczący Senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jerzy Chróścikowski, Komisarz Desygnowany UE Janusz Wojciechowski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera.


 Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!