| Autor: redakcja6

Rowerzysta widoczny, to rowerzysta bezpieczny!

Blisko 350 kompletów oświetlenia roweru rozdali policjanci na jaworznickim rynku. Mundurowi rozmawiali także z właścicielami jednośladów na temat obowiązkowego wyposażenia i przepisów dotyczących jazdy rowerem. Akcja przeprowadzona została wspólnie z kolegami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Ma na celu poprawę bezpieczeństwa rowerzystów.

Rowerzysta widoczny, to rowerzysta bezpieczny!

 

Akcja spotkała się z dużą akceptacją i zadowoleniem kierujących rowerami. Dzięki oświetleniu i odblaskom obdarowane osoby będą bardziej widoczne i co się z tym wiąże, bezpieczniejsze na drodze. Podczas spotkania podinsp. Włodzimierz Mogiła z WRD KWP Katowice, w czasie krótkich prelekcji, omówił najnowsze prawo rowerowe. Przedmiotowe działania mundurowych wspomogli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie z tzw. Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego. W trakcie działań profilaktycznych przekazano użytkownikom jednośladów 350 kompletów lampek rowerowych.

Biorąc po uwagę duże zainteresowanie działaniami oraz poprawę świadomości rowerzystów, którzy coraz częściej po drogach poruszają się wyposażeni w odblaski i sprawne oświetlenie, jaworznicka policja zapowiada kolejne tego typu działania. Liczy przy tym na pomoc dotychczasowych darczyńców, bez których przeprowadzenie takich akcji nie byłoby możliwe.


Tagi:
źródło: