Ilość wytworzonych ścieków przemysłowych i komunalnych wymagających oczyszczenia zmalała o ok. 2% i wyniosła 2,1 km3, natomiast ilość ścieków nieoczyszczanych nieznacznie wzrosła i wyniosła ok. 0,2 km3.
Ilość ścieków oczyszczanych w oczyszczalniach z podwyższonym usuwaniem biogenów nie zmieniła się i osiągnęła wartość 1,2 km3, a ilość ścieków oczyszczanych mechanicznie wyniosła 0,3 km3.
Część ścieków wymagających oczyszczania nie została poddana procesom oczyszczania, ich ilość wynosiła 151,8 hm3.
Poza tym, odnotowano spadek liczby oczyszczalni przemysłowych. Liczba oczyszczalni ścieków komunalnych nieznacznie zmalała w stosunku do roku poprzedniego. Udział ludności korzystającej z oczyszczalni ścieków wynosił 76,5%, przy czym w miastach wynosił 94,6%, zaś na wsiach 50,1%.
źródło: Gospodarz.pl/GUS foto:
freeimages.com