| Autor: mikolaj

Świńska grypa już w Małopolsce. Zachorowania w Suchej Beskidzkiej

Jak poinformowało Radio Kraków w Szpitalu Rejonowym w Suchej Beskidzkiej hospitalizowanych jest czterech pacjentów z ciężkim zapaleniem płuc, u trzech pacjentów potwierdzone zostało zakażenie wirusem grypy typu AH1N1. Drugą ofiarą powikłań jest natomiast pacjent ze szpitala w Nowym Targu.

Świńska grypa już w Małopolsce. Zachorowania w Suchej Beskidzkiej
W ciągu ostatnich kilkunastu dni najwięcej, bo 16 przypadków tzw. świńskiej grypy stwierdzono w szpitalu wojewódzkim w Bielsku-Białej (woj. śląskie). W piątek informowaliśmy o tym, że jedna osoba zmarła. Z kolei drugą ofiarą powikłań jest pacjent ze szpitala w Nowym Targu (woj. małopolskie).

W szpitalu w Suchej Beskidzkiej stan pacjentów jest ciężki ale stabilny. Jak do tej porty nie stwierdzono nowych przypadków zachorowań na grypę, które  wymagałyby intensywnej terapii.

Wcześniejsze przypadki grypy A/H1N1 na terenie Polski miały miejsce w 2010 roku. Każdego roku w Polsce z powodu grypy umiera kilkaset osób, u około 6% chorych może mieć ona ciężki przebieg. Zdaniem specjalistów, wirus ten nie jest niebezpieczny, jeśli odpowiednio wcześniej zaszczepimy się przeciwko grypie sezonowej.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!