| Autor: redakcja

Weekend za pół ceny w agroturystyce już 5-7 października 2018

To już piąta edycja akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. W ramach Ogólnopolskiej akcji promocyjnej "Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny", przedsiębiorcy z branży turystycznej przedstawiają swoje oferty, a turyści – korzystają z nich w obniżonych cenach. W ramach współpracy uczestnicy oferują zniżki na produkty i usługi turystyczne świadczone w ramach swojej działalności.

Weekend za pół ceny w agroturystyce już 5-7 października 2018
Gospodarstwo agroturystyczne w województwie lubuskim
Organizatorem akcji "Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny" jest Polska Organizacja Turystyczna Zachęcamy do zgłaszania obiektów agroturystycznych, gastronomicznych i rozmaitych atrakcji funkcjonujących na obszarach wiejskich.
 
Obiekty zainteresowane akcją powinny dokonać zgłoszenia do 26 sierpnia 2018 r. poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www.polskazobaczwiecej.pl/formularz-dodawania-obiektow.
 
Akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” dla miast, gmin czy wsi to wyjątkowa okazja do promocji swoich atrakcji oraz dodatkowe korzyści, również poza głównym sezonem turystycznym. Okazyjne oferty, to szansa na dotarcie do znacznie większej grupy turystów.
 
Agroturystyka jest formą wypoczynku na terenach wiejskich. Traktowana jako sposób dyfersyfikacji dochodów obok działalności rolniczej. W ramach tego rodzaju turystyki oferowane są różne usługi. Obok zakwaterowania z posiłkami oferowane jest wędkarstwo, jazda konna. Często możliwe jest także zaangażowanie w prace na gospodarstwie. Często gospodarstwo agroturystyczne oferuje różnego rodzaju zajęcia w postaci możliwości nauki oraz przygotowywania potraw regionalnych jak wypiek chleba, wyrób serów lub wędlin. W wielu gospodarstwach można także spróbować swoich sił w hafcie i innych tradycyjnych rzemiosłach artystycznych.
 
Agroturystyka w Polsce według danych Głównego Urzędu Statystycznego za 2009 rok to zasoby indywidualnej bazy noclegowej w kwaterach agroturystycznych, które obejmują łącznie ponad 57 tys. miejsc noclegowych oferowanych przez 5474 obiekty.
 
Najwięcej kwater agroturystycznych zlokalizowanych jest w województwach: małopolskim (9845), podkarpackim (8482) i pomorskim (4861). Pod względem liczby obiektów agroturystycznych wyróżniają się województwa: podkarpackie (995), małopolskie (819) i podlaskie (478).

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!