| Autor: redakcja1

Roltechnika w Wilkowicach, czyli stare ciągniki kontra nowa technologia z Precyzyjnym Gospodarzem w tle

W dniach 18-19 sierpnia bieżącego roku w miejscowości Wilkowice, w gminie Lipno leżącej na terenie województwa wielkopolskiego odbyła się kolejna edycja targów Roltechnika, a wraz z nią już XI Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka.

Roltechnika w Wilkowicach, czyli stare ciągniki kontra nowa technologia z Precyzyjnym Gospodarzem w tle
Organizatorami tego wydarzenia były Międzynarodowe Targi Poznańskie, Klub Miłośników Starych Ciągników „Traktor i Maszyna” oraz Gmina Lipno.

Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Patronat branżowy natomiast sprawowała Agencja Rynku Rolnego, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych. Z kolei patronat internetowy objął Twój portal rolniczy Gospodarz.pl.

 

Na ten czas organizatorzy zapewnili przybyłym wiele atrakcji począwszy od konkursów takich, jak „Odpalanie bumbaja” czy też „Odpalanie korbą”, przez paradę starych ciągników ulicami miasta, po pokazy na polu i placu manewrowym.
 
Niemniej jednak, w trakcie trwania tego wydarzenia również Twój portal rolniczy Gospodarz.pl przygotował coś dla osób posiadających prawo jazdy kategorii T, czyli turniej „Precyzyjny Gospodarz”. Zadanie polegało na przejechaniu po łuku takim, jaki jest wymagany na egzaminie na prawo jazdy ciągnikiem marki Zetor z 10 tonową, dwuosiową przyczepą.

 
 
Już niedługo zapraszamy na fotorelcję.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!