| Autor: redakcja6

Wyborowa S.A. zakończyła produkcję wódki w Poznaniu

W dniu 21 stycznia 2013 roku zakończono produkcję wódki Wyborowej w Poznaniu przy ulicy Komandoria. Będzie ona kontynuowana w zakładzie w Zielonej Górze.

Wyborowa S.A. zakończyła produkcję wódki w Poznaniu
Zdaniem wiceprezesa zarządu spółki, decyzja o zamknięciu zakładu w Poznaniu zapadła w związku z ograniczeniami prawnymi dotyczącymi planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Malta oraz względami ekonomicznymi wynikającymi z trudnej sytuacji finansowej przemysłu spirytusowego w Polsce.
 
Już w 2002 roku władze miasta podjęły decyzję o przekształceniu zakładów produkcyjnych Wyborowa S.A. na tereny usług rekreacyjno-sportowych wchodzących w skład kompleksu Malta Poznań. Obecnie trwa proces sądowy, w którym przedstawiciele jednostki domagają się odszkodowania. Twierdzą oni, iż w wyniku planu zagospodarowania przestrzennego grunty spółki straciły na wartości.
 
Jednocześnie zarząd podkreśla, iż decyzja o zamknięciu zakładu produkcyjnego w Poznaniu była podyktowana względami ekonomicznymi. Działalność spółki zostaje przeniesiona do Zielonej Góry, gdzie inwestycje prowadzone były już od kilku lat.
 
Obecnie trwają indywidualne rozmowy z pracownikami, którzy będą mogli skorzystać z przeniesienia do zielonogórskiego zakładu, zakładu ratyfikacji na ulicy Janikowskiej lub odebrać przewidziane dla nich odprawy.
 
Historia poznańskiego zakładu sięga lat 20. XX wieku.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!