| Autor: kkj6

Wznowienie umowy tranzytowej między Rosją a Polską jest tylko kwestią czasu

Pomimo wielu podpisanych umów z Rosją, zakłady mięsne nie mogą wywiązać się ze swoich obowiązków. Jednak wszystko w ciągu kilku tygodni powinno wrócić do normy.

Wznowienie umowy tranzytowej między Rosją a Polską jest tylko kwestią czasu


Każdy kolejny dzień embarga nałożonego na polskie produkty ze strony rosyjskiej to milionowe straty dla naszych producentów. Umowy są podpisane, towar gotowy do wysyłki, ale nie ma jak go dowieźć.Od niedawna wiele zakładów chcąc dalszego rozwoju firmy, zdobyła umowy z Rosją na artykuły mięsne. To miała być szansa zarówno na większe zyski ze sprzedaży, jak i na rozszerzenie działalności przedsiębiorstwa.


Niemniej jednak w momencie braku przedłożenia umowy tranzytowej było wiadomo, że polskie zakłady nie mogły nic zrobić. Na szczęście otwarcia rosyjskiego rynku można spodziewać się lada dzień.


No cóż, w końcu Rosja potrzebuje tych towarów, a Polska jest przekonana, że już niedługo blokada zostanie zniesiona. Co więcej, jeśli strona rosyjska chce handlować z pozostałymi państwami Unii Europejskiej to musi znieść embargo dla Polski.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!