| Autor: redakcja1

Zamiast śniegu na święta będzie wiatr i deszcz

Nic nie zapowiada by w tym roku były białe święta. Zamiast tego będzie ciepło, mokro i wietrznie. Przyczyną takiego stanu rzeczy będą atlantyckie niże, które wędrując nad Skandynawią, będą zahaczać o Polskę swoimi frontami atmosferycznymi.

Zamiast śniegu na święta będzie wiatr i deszcz
Wigilia (24.12) z samego rana przywita nas niewielkim mrozem głównie na południowym-wschodzie kraju. W ciągu dnia będzie jednak ciepło, gdyż temperatura w całym kraju będzie powyżej zera, przy czym najzimniej będzie tradycyjnie w Suwałkach – 1 st. C, a najcieplej w Szczecinie – 6 st. C.
 
W ciągu dnia od zachodu w głąb kraju będą wędrować opady deszczu, które do wieczora dotrą na wschód Polski. Opadom będą towarzyszyć silne porywy wiatru południowo-zachodniego.
 
W pierwszy dzień Świąt (25.12) temperatura wzrośnie do 2 st. C na południowym-wschodzie i południu kraju - Zakopane i nawet 11 st. C na północnym-zachodzie - Szczecin, chociaż z powodu silnego wiatru temperatura odczuwalna może być dużo niższa.
 
W ciągu dnia można spodziewać się intensywnych i obfitych opadów przede wszystkim w północnych regionach Polski, przy czym na wschodzie będzie to deszcz ze śniegiem, choć przy dodatniej temperaturze szybko się rozpuści. Za to najmniej i najpóźniej rozpada się na południu kraju. Tu też mocno będzie odczuwalny halny, który może osiągnąć w porywach powyżej 90 km/h. Tak samo intensywnie wiać będzie nad morzem. W głębi kraju porywy wiatru oscylować będą w granicy 70-80 km/h.
 
W drugi dzień Świąt (26.12) nadal będzie ciepło, choć już nie aż tak jak dzień wcześniej. Tym razem najcieplej okaże się być na zachodzie – 7 st. C, a najzimniej w Zakopanym – 2 st. C. Co ciekawe, otóż w Suwałkach będzie w tym czasie 5 st. C.
 
Opadów będzie już mniej, bo gównie będą one występować na północy i wschodzie, a także w Polce centralnej nawet w postaci śniegu i deszczu ze śniegiem. Niestety znów będzie mocno wiało, a w porywach prędkość wiatru osiągnie 80-90 km/h, przy czym zarówno w górach jak i nad morzem będzie to nawet powyżej 100km/h. Dodatkowo na Bałtyku dojdzie do sztormu na poziomie 10 stopni w skali Beauforta.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!