| Autor: redakcja3

Dożynki Gminno-Parafialne w Gminie Cegłów

7 września br. w miejscowości Skupie odbyły się ,,Dożynki Gminno-Parafialne w Gminie Cegłów”. Uroczystość rozpoczęła się mszą polową, którą odprawił ks. Sławomir Safader. Po poświęceniu wieńców dożynkowych, Starostowie Dożynek, Agata Sadowska i Krzysztof Kaczorek przekazali chleb dożynkowy Wójtowi Gminy Cegłów, Marcinowi Uchmanowi, który następnie dzielił się nim z mieszkańcami gminy. Wójt w słowach kierowanych do obecnych na Dożynkach, dziękował rolnikom za ich pracę oraz mówił o inwestycjach w Gminie Cegłów, które przyczyniają się do poprawy poziomu życia mieszkańców wsi.

Dożynki Gminno-Parafialne w Gminie Cegłów

Dożynki w gminie Cegłów

Dla przybyłych na wspólne świętowanie udanych żniw, przygotowano konkursy z nagrodami, m.in. konkurs na jedzenie sójki na czas. W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy zwyciężyli gospodarze - mieszkańcy Skupia, II miejsce zajęli mieszkańcy Piaseczna, a III miejsce za przygotowany wieniec przyznano młodzieży z Piaseczna. Rozstrzygnięto także plebiscyt ,,Piękna zagroda wizytówką wsi 2014”, który wygrała pani Bożena Jałocha z Posiadał.

Dożynki w Skupiu zostały objęte patronatem honorowym Posła do Parlamentu Europejskiego - Jarosława Kalinowskiego; Marszałka Województwa Mazowieckiego - Adama Struzika oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marka Sawickiego. Wśród przybyłych gości znaleźli się, m.in. członek zarządu Województwa Mazowieckiego - Janina Ewa Orzełowska oraz Dyrektor Biura Politycznego Wicepremiera Janusza Piechocińskiego - Marcin Sawicki. List od Jarosława Kalinowskiego skierowany do rolników odczytał prezes Zarządu Głównego PSL w Cegłowie – Wojciech Juszczak.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska, gdzie można było degustować produkty regionalne i tradycyjne, zasięgnąć informacji w różnych dziedzinach oraz dostać pamiątkowe gadżety. Natomiast dzieci licznie bawiły się w wesołym miasteczku.

Na scenie wystąpiły m.in. dzieci ze Szkół Podstawowych w Piasecznie i w Cegłowie, Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy oraz Kapela Ptasińskich. Dla fanów muzyki tanecznej zagrał zespół Diverse, a gwiazdą wieczoru był zespół Skalar’s.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!