| Autor: mikolaj

Jarmark Kamieniarski we Wrocławiu

W dniach 28-30 marca 2014 r. we Wrocławskim Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym IASE przy ul. Wystawowej 1 odbędzie się Jarmark Kamieniarski. Wydarzenie to skupia wokół siebie firmy i organizacje z Polski i Europy, które w nietypowy sposób promują kamień – naturalny zasób Dolnego Śląska.

Jarmark Kamieniarski we Wrocławiu
Jarmark Kamieniarski to wydarzenie, które ma na celu szeroko pojętą promocję bogatej oferty branży kamieniarskiej oraz lokalnego produktu, rzemiosła i tradycji. Impreza odbędzie w stolicy Dolnego Śląska nieprzypadkowo, wszak ten region to największe zagłębie kamienia naturalnego w Polsce. Znajduje się tu wiele polskich przedsiębiorstw wydobywczych, przetwórczych i składów kamienia użytkowego.

W wydarzeniu uczestniczyć będą firmy i organizacje kamieniarskie, które zaprezentują swoją ofertę kamienia naturalnego, półproduktów i wyrobów z kamienia, a także producenci narzędzi i urządzeń do jego obróbki. W ramach Jarmarku odbędzie się również Giełda Minerałów i Biżuterii, która od wielu lat towarzyszy spotkaniom branży kamieniarskiej i zawsze przyciąga rzeszę zainteresowanych. Jarmark będzie bogaty nie tylko w kamienie i minerały, ale również w wiele atrakcji dla całych rodzin. W programie imprezy m. in. zabawa w stworzenie własnej mozaiki z różnego rodzaju kamieni i poznanie tajników rzeźbienia w kamieniu oraz pozłacania w kamieniu naturalnym. Zainteresowani będą mieli również możliwość wybrania najciekawszej ekspozycji uczestnicząc w konkursie „Dolny Śląsk drąży kamień" z atrakcyjnymi nagrodami.

Zwiedzający będą mogli uczestniczyć w imprezie za jedyne 5zł (dzieci do 13 lat – wstęp wolny). Część dochodów ze sprzedaży biletów Organizator przekaże Technikum Górnictwa Odkrywkowego w Strzegomiu wspierając kształcenie przyszłych kamieniarzy.

Jarmark czynny będzie dla zwiedzających od piątku do soboty (28.03 – 29.03) w godz. 10-17, oraz w niedzielę (30.03) od 10-16.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!