Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Las Honorowych Ambasadorów w Spale

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Gwiazdy polskiego sportu posadziły w Spale Las Honorowych Ambasadorów. Leśna aleja gwiazd, tak...

Gwiazdy polskiego sportu posadziły w Spale Las Honorowych Ambasadorów. Leśna aleja gwiazd, tak jak jej hollywoodzki pierwowzór, ma upamiętniać osobowości ze świata sportu oraz osoby związane ze spalskim ośrodkiem.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Drzewa posadzono w ramach konferencji naukowej „Spała - historia i perspektywy rozwoju" oraz akcji Polska Biega zorganizowanej na terenie Centralnego Ośrodka Sportu. Podczas spotkania Edward Janusz, dyrektor RDLP w Łodzi, podkreślił otwartość Lasów Państwowych na inicjatywy społeczne przynoszące trwałe wartości dla wszystkich stron.

Las Honorowych Ambasadorów Spały sadzili m.in. sportowi giganci Grażyna Rabsztyn (bieg przez płotki), Monika Pyrek (skok o tyczce), Artur Partyka (skok w zwyż) oraz Piotr Gruszka (siatkarz), a także Hanna Mościcka-Grzesiak (stryjeczna wnuczka prezydenta Ignacego Mościckiego), Adam Mikucki (potomek Leona Mikuckiego, głównego projektanta spalskiego zespołu rezydencjonalnego), a także politycy.


Dzień wcześniej na stadionie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale odbył się bieg w ramach akcji Polska Biega oraz piknik lekkoatletyczny z udziałem gwiazd polskiego sportu i Andrzeja Biernata, ministra sportu. Stadionowi nadano imię Kamili Skolimowskiej, zmarłej w 2009 r. mistrzyni olimpijskiej. Pamiątkowy obelisk odsłonili Teresa i Robert Skolimowscy, rodzice polskiej lekkoatletki.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • play Za nami łódzka FERMA 2018
 • Za nami łódzka FERMA 2018

  W miniony weekend, tj. 17-18 lutego br. po raz kolejny na terenie Hali Expo i MOSiR, odbyły się XVIII Międzynarodowe Targi FERMA Bydła oraz XXI Międzynarodowe Targi FERMA Świń i Drobiu.
 • Już w ten weekend FERMA Bydła Świń i Drobiu
 • Już w ten weekend FERMA Bydła Świń i Drobiu

  Już w najbliższy weekend, tj. od 16 do 18 lutego bieżącego roku, Łódź stanie się stolicą kolejnych edycji, bo już XVIII Międzynarodowych Targów FERMA Bydła oraz XXI Międzynarodowych...
 • XX Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej
 • XX Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej

  W dniu 1 kwietnia 2017 roku o godzinie 10:00 w miejscowości Nowa Ruda w województwie dolnośląskim rozpoczną się XX Spotkania Tradycji Wielkanocnej Ziemi Kłodzkiej.
 • Pogłowie polskich krów mlecznych
 • Pogłowie polskich krów mlecznych

  Populacja bydła w grudniu 2017 roku wynosiła 6 035,5 tys. sztuk i była o 1,1% - 65,3 tys. szt. większa niż przed rokiem, ale o 1,8% - o 107,6 tys. sztuk mniejsza niż w czerwcu 2017 r.
 • Pogłowie polskich krów mlecznych
 • Pogłowie polskich krów mlecznych

  Udział krów mlecznych w całym pogłowiu krów na koniec czerwca 2017 r. wyniósł 90,7% względem 92% w czerwcu 2016 r.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl