| Autor: mikolaj

Lisy z Iławy z nakazem eksmisji

Leśnicy z Iławy pomagają w przeprowadzce lisiej rodzinie. Rudzielce grasują na jednym z iławskich osiedli. Jeden z nich już zamieszkał w lesie.

Lisy z Iławy z nakazem eksmisji

Lisia rodzina spod Iławy postanowiła zasmakować miejskiego życia. Wiosną do nadleśnictwa zwrócił się o pomoc Urząd Miasta Iławy oraz mieszkańcy, którzy z niepokojem obserwowali coraz odważniejsze poczynania zwierząt. Lisica wraz z trójką młodych upodobała sobie osiedle Gajerek. Lisy swoja norę wykopały w skarpie nad drogą, a jako najchętniej uczęszczane miejsce wybrały osiedlową piaskownicę. Całymi dniami grasowały po ulicach miasta, wybierając na miejsce zabaw przydomowe ogródki. Mieszkańcy osiedla skarżyli się również na nocne odwiedziny lisów w okolicach koszy na śmieci i pozostawiony przez zwierzęta bałagan.

Pracownicy Nadleśnictwa zaproponowali postawienie pułapek. Pomysł okazał się trafiony. Pierwszy z niesfornych mieszkańców osiedlowej nory został przetransportowany do lasu. Na jego „nowy dom” leśnicy wybrali teren leśnictwa Gardyny. Mamy nadzieję, że już niedługo pozostali członkowie rodziny dołączą do młodego lisa.


Las jest naturalnym miejscem bytowania zwierząt. To człowiek wykorzystując naturalne środowisko do własnych celów zaczął go mocno przekształcać. Ta ingerencja spowodowała zmiany w pierwotnych zachowaniach zwierząt. Te, próbując odnaleźć się w nowym dla siebie otoczeniu czasem wybierają na swój „dom” nietypowe miejsca.

 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!