Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Lisy z Iławy z nakazem eksmisji

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Leśnicy z Iławy pomagają w przeprowadzce lisiej rodzinie. Rudzielce grasują na jednym z...

Leśnicy z Iławy pomagają w przeprowadzce lisiej rodzinie. Rudzielce grasują na jednym z iławskich osiedli. Jeden z nich już zamieszkał w lesie.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Lisia rodzina spod Iławy postanowiła zasmakować miejskiego życia. Wiosną do nadleśnictwa zwrócił się o pomoc Urząd Miasta Iławy oraz mieszkańcy, którzy z niepokojem obserwowali coraz odważniejsze poczynania zwierząt. Lisica wraz z trójką młodych upodobała sobie osiedle Gajerek. Lisy swoja norę wykopały w skarpie nad drogą, a jako najchętniej uczęszczane miejsce wybrały osiedlową piaskownicę. Całymi dniami grasowały po ulicach miasta, wybierając na miejsce zabaw przydomowe ogródki. Mieszkańcy osiedla skarżyli się również na nocne odwiedziny lisów w okolicach koszy na śmieci i pozostawiony przez zwierzęta bałagan.

Pracownicy Nadleśnictwa zaproponowali postawienie pułapek. Pomysł okazał się trafiony. Pierwszy z niesfornych mieszkańców osiedlowej nory został przetransportowany do lasu. Na jego „nowy dom” leśnicy wybrali teren leśnictwa Gardyny. Mamy nadzieję, że już niedługo pozostali członkowie rodziny dołączą do młodego lisa.


Las jest naturalnym miejscem bytowania zwierząt. To człowiek wykorzystując naturalne środowisko do własnych celów zaczął go mocno przekształcać. Ta ingerencja spowodowała zmiany w pierwotnych zachowaniach zwierząt. Te, próbując odnaleźć się w nowym dla siebie otoczeniu czasem wybierają na swój „dom” nietypowe miejsca.

 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl