| Autor: redakcja3

Mistrzowie Podlaskiej Agroligi 2013

W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim ogłoszono wyniki konkursu Podlaska Agroliga 2013. Z pośród wszystkich uczestników wybrano w sumie 5 najlepszych w kategoriach Rolnicy oraz Firma. Zwycięzcom pogratulował Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomasz Jędrzejczak wraz z wicewojewodą podlaskim Wojciechem Dzierzgowskim.

Mistrzowie Podlaskiej Agroligi 2013
- W ostatnim okresie rolnictwo w całej Polsce przechodzi ogromną restrukturyzacje, szczególnie na Podlasiu i śmiało możemy nazwać województwo podlaskie rolniczym sercem Polski. Jesteście bardzo dobrzy, nie tylko dotyczy to producentów mleka czy bydła mięsnego, ale w różnych innych kategoriach nie macie sobie lepszych. Z chęcią przyjechałem do Białegostoku i z ogromną przyjemnością pragnę pogratulować wszystkim uczestnikom Podlaskiej Agroligi 2013 szczególnie zwycięzcom. Przekazuję również serdeczne pozdrowienia od Wicepremiera  Janusza Piechocińskiego, który również chwali Podlasie jako lidera polskiego rolnictwa – powiedział Wiceminister Tomasz Jędrzejczak.
 
Wicewojewoda w swoim przemówieniu dodał:
- Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych podlaskich rolników oraz przedsiębiorców związanych z agrobiznesem. Rok w rok podlascy Mistrzowie zajmują czołowe miejsca w ogólnopolskim etapie Agroligi, dzięki swej wytężonej pracy oraz sercu, które wkładają w swe codzienne obowiązki. Wszyscy wiemy jaki postęp dokonał się w podlaskim rolnictwie na przestrzeni minionej dekady i zdecydowanie należy stwierdzić, że to dzieło naszych podlaskich rolników, agroprzedsiębiorców, ale również całego rolniczego środowiska. Gratuluję wszystkim Mistrzom oraz Wicemistrzom Podlaskiej Agroligi 2013, przekazuję Państwu wyrazy największego uznania, życzę sukcesów w etapie ogólnopolskim oraz wszelkiej pomyślności. -
 

W kategorii Rolnicy tytuł Mistrza zdobyło gospodarstwo Państwa Patrycji i Wojciecha Pruszkowskich z miejscowości Stare Jemielite, gm. Śniadowo. Tytuł I Wicemistrza przyznano gospodarstwu Państwa Barbary i Krzysztofa Jaromów z miejscowości Nowe Stojło, gm. Suchowola. Natomiast II Wicemistrzem w kategorii Rolnicy zdobyło gospodarstwo Państwa Grażyny i Waldemara Bobinów z miejscowości Oszkinie, gm. Puńsk.
 
W kategorii Firmy I miejsce i tytuł Mistrza zdobyło przedsiębiorstwo MOTO-AGRO Jacek Błoch, Dariusz Dziuba, Sp. j. z Białegostoku. Natomiast Wicemistrzem zostala firma P.H.U. „GAMA” Szepietowscy Sp. J. z Wysokiego Mazowiecka.
 
Mistrzowie w obu kategoriach będą reprezentowali województwo podlaskie na ogólnopolskim konkursie Agroliga 2013.
 
Konkurs znakomicie promuje osiągnięcia i możliwości podlaskich gospodarstw rolnych i firmy związane z agrobiznesem. Wielu z dawnych finalistów jest dziś na czele rankingów i osiąga znakomite sukcesy. O tytuł Mistrza ubiegały się gospodarstwa i firmy z zamkniętymi inwestycjami, zadbane i estetyczne, których efekty produkcyjne, stosowane technologie i wyniki wyróżniają się w skali województwa i kraju.

W składzie komisji konkursowej pod przewodnictwem Marka Skarżyńskiego, zastępcy dyrektora PODR znaleźli się przedstawiciele: Wydziału Geodezji i Rolnictwa PUW, Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Białymstoku, Podlaskiej Izby Rolniczej i Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!