| Autor: redakcja3

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2014 według miesięcznika Perspektywy

Wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski wraz z kuratorem oświaty Jerzym Kiszkielem przekazali dyrektorom najlepszych 20 szkół ponadgimnazjalych w województwie podlaskim pamiątkowe grawertony.

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2014 według miesięcznika Perspektywy
Tytuł lidera w kategorii Licea województwa podlaskiego po raz kolejny został przyznany I Liceum Ogólnokształcące im. Adam Mickiewicza w Białymstoku, które uplasowało się na 35 miejscu ogólnopolskiego rankingu. Natomiast wśród Techników zwyciężyło Technikum Elektryczne w Zespole Szkół Elektrycznych im. prof. J. Groszkowskiego w Białymstoku, które zajęło 19 miejsce w kraju. Wyniki poznaliśmy dzięki Rankingowi Szkół Ponadgimnazjalnych 2014 opublikowanemu przez miesięcznik Perspektywy.
 
Wicewojewoda pogratulował wszystkim wyróżnionym, całej społeczności szkolnej przekazał wyrazy uznania oraz szacunku:
 
- Dziękuję dyrektorom i uczniom za pracę w ubiegłym roku kalendarzowym, jak i w bieżącym. Drodzy nauczyciele, potraficie realizować proces oświatowy, zarówno dzięki dobrej organizacji w przekazywaniu wiedzy młodym ludziom, jak również wpajając im ważne wartości. Wymaga to dużego zaangażowania dyrekcji, ale także pozytywnych bodźców do pracy dla wszystkich nauczycieli. Dzięki temu zdobywacie Państwo wyróżnienia zarówno w zakresie nauki, jak i sportu. Napełnia mnie to dumą, ale również mam świadomość, ile zaangażowania wkładają Państwo w swoją pracę.
 

Misją Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych jest dostarczenie informacji o tym, jak oceniane są polskie szkoły ponadgimnazjalne. Głównymi adresatami rankingu są uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą ich przyszłości i wybrać właściwą szkołę ponadgimnazjalną.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!