| Autor: redakcja3

Uroczyste otwarcie Amfiteatru w Augustowie.

W Augustowie w ramach projektu “Rozwój transgranicznej infrastruktury i współpracy kulturalnej w Druskiennikach i Augustowie” został otwarty nowowybudowany amfiteatr. Koszt tej inwestycji to ok. 5,8 mln. zł, z czego 85% zostało zrefundowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Uroczyste otwarcie Amfiteatru w Augustowie.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. przedstawiciele miast partnerskich z Litwy i Białorusi, mer miasta Druskienniki Ričardas Malinauskas, wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski, wicemarszałek województwa podlaskiego Mieczysław Kazimierz Baszko, zastępca burmistrza miasta Słonim. Nie zabrakło również mieszkańców Augustowa, którzy licznie zebrali się na widowni.
 
Wicewojewoda po uroczystym przecięciu wstęgi oraz przekazaniu pamiątkowego godła i listu gratulacyjnego powiedział :
 
- Dzisiaj w Augustowie pragnę pogratulować Panu burmistrzowi i jego najbliższym współpracownikom tego partnerskiego sukcesu, którym jest budowa amfiteatru oraz jego uroczyste otwarcie. Muszę powiedzieć, że osobiście darzę dużym szacunkiem Pana burmistrza oraz jego współpracowników, ponieważ obserwuję, jak Augustów zarządzany przez Pana burmistrza wykorzystuje swoje szanse, m. in.: na zdobycie dotacji europejskich dla dynamicznego rozwoju miasta. Gratuluję Panu burmistrzowi oraz przedstawicielom władzy Druskiennik bardzo dobrej współpracy, oczekuję, że będzie się ona jeszcze w przyszłości rozwijać.
 
Przygotowania do inwestycji w Augustowie rozpoczęto we wrześniu 2010 r., pierwsze prace budowlane ruszyły w maju 2012 r. Miasto miało tak zwaną muszlę koncertową, którą wybudowano blisko 50 lat temu ze składek mieszkańców miasta, ale jej przestarzała konstrukcja, nie przystawała do współczesnych czasów. Dlatego tak ważna była jego gruntowna modernizacja. Nowy amfiteatr powstał w miejscu swojego poprzednika. Jest od niego dużo większy, jest także wielofunkcyjny. Na widowni zmieści się 1 714 osób (są także specjalne miejsca dla osób niepełnosprawnych), zbudowano specjalne garderoby dla artystów, a także nowe zaplecze sanitarne. Przestrzeń pod widownią - poza sezonem - będzie wykorzystywana jako magazyn dla sprzętu sportowego i wodnego, a także składanych trybun. Obiekt został wyposażony w nowoczesne rozwiązania technologiczne, dzięki którym będzie można robić z tego miejsca bezpośrednie transmisje do radia i telewizji.

 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!