| Autor: mikolaj

W Wielkopolsce policzą dziki

Zgodnie z decyzją Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych na terenie działania Regionalnej Dyrekcji LP w Poznaniu w dniach 21-22 października br. odbędzie się inwentaryzacja dzików.

W Wielkopolsce policzą dziki

Zostanie ona przeprowadzona metodą pędzeń próbnych na losowo wybranych powierzchniach obejmujących około 10% obszaru nadleśnictw. Inwentaryzację przeprowadzą grupy osób złożone z przedstawicieli nadleśnictw, kół łowieckich, urzędów gmin, starostw czy straży pożarnych. Udział w liczeniu mogą wziąć także rolnicy np. w charakterze obserwatorów. Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się do lokalnych nadleśnictw.

Jak informują służby leśne, obszary pędzeń nie będą obejmować pól uprawnych, należy się jednak liczyć z tym, że przepędzane dziki będą szukać schronienia przede wszystkim na niezebranych jeszcze plantacjach kukurydzy, co zapewne pociągnie za sobą wzrost strat powodowanych przez te zwierzęta.


Inwentaryzacja dzików wynika z pilnej potrzeby zaktualizowania planów odstrzału dla ustabilizowania ich populacji w sytuacji zagrożenia rozprzestrzenianiem się przenoszonego przez dziki wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF).Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!