| Autor: mikolaj

Warszawska choinka w prezencie od leśników

Na Rynku Starego Miasta w Warszawie stanęła żywa, pachnąca lasem choinka. To świąteczny prezent przygotowany przez leśników.

Warszawska choinka w prezencie od leśników

Choinka w Warszawie

We wtorek rano ulicami Warszawy przejechał nietypowy transport. Specjalny 25-metrowy samochód przywiózł do stolicy, pochodzącą z łukowskich lasów, jodłę pospolitą. Zadanie było trudne, a ładunek mimo swoich rozmiarów, niezwykle delikatny. Na Rynku Starego Miasta czekał już na nią dźwig, który bezpiecznie umieścił ją w przygotowanym wcześniej stelażu. Cała operacja transportu i ustawienia drzewa trwała kilka godzin. W kolejnych dniach choinka została udekorowana. Wszystko po to, by mieszkańcy i goście Warszawy mogli cieszyć się naturalnym świątecznym drzewkiem.

Jak informują Lasy Państwowe ubrana w świąteczne lampki i kolorowe bombki jodła cieszy się dużym zainteresowaniem ludzi odwiedzających Stare Miasto. Specjalnie dla nich odbyła się również akcja edukacyjna, w czasie której można było m.in. dowiedzieć się czemu żywa choinka jest lepsza od sztucznej, jak wybrać choinkę dla siebie i co zrobić z drzewkiem po świętach.


Uroczyste rozświetlenie choinki towarzyszyło otwarciu lodowiska zbudowanego wokół pomnika warszawskiej Syrenki. Choinkę oraz towarzyszącą jej ustawieniu akcję edukacyjną przygotowali wspólnie Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie oraz Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.Tagi:
źródło: