Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
25-lecie Metal–Fach. Jubileusz branżowego lidera podczas Dni Sokółki

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Zatrudniając około 800 pracowników, jest jednym z największych pracodawców w regionie. W jej...

Zatrudniając około 800 pracowników, jest jednym z największych pracodawców w regionie. W jej ofercie znajduje się przeszło kilkadziesiąt modeli i typów maszyn rolniczych, kotłów CO, naczep do samochodów ciężarowych, a nawet konstrukcji stalowych, które trafiają do 31 państw świata. Mowa o sokólskiej firmie Metal-Fach, która w tym roku obchodzi 25-lecie swojej działalności. W weekend, firma świętowała swój jubileusz wspólnie z mieszkańcami miasta, podczas obchodzonych w tym czasie Dni Sokółki. Wydarzeniu z bliska przyglądał się także Portal Gospodarz.pl


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Jak przystało na jednego z największych pracodawców w regionie, firma postanowiła uczcić swój jubileusz z mieszkańcami, spośród których wielu to jej pracownicy. Wśród 19 tysięcy mieszkańców tego podlaskiego miasteczka, zapewne trudno o rodzinę, w której przynajmniej jeden z jej członków nie miałby nic wspólnego z Metal – Fachem. Firma jest więc trwałym elementem krajobrazu tego miejsca.

W trakcie dni miasta, spółka dostarczyła sokółczanom wielu emocji: rozrywkowych, bo dzięki niej podczas wydarzenia wystąpił zespół Lady Pank, ale też sportowych, rozgrywając mecz: Metal – Fach kontra reszta świata. W drużynie stawiającej czoła reprezentacji firmy, wspieranej przez trenera Michała Probierza zagrali m.in. lokalni urzędnicy i samorządowcy z burmistrzem i starostą włącznie.

- W ciągu minionych lat, w firmie zdarzały się różne momenty. Odnosiliśmy naprawdę znaczne sukcesy, ale też poznaliśmy gorycz porażki. Najważniejsze jednak, że systematycznie idziemy do przodu wyciągając odpowiednie wnioski. Z kilkuosobowej, lokalnej firmy produkującej kotły grzewcze, w stosunkowo krótkim czasie staliśmy się jednym z największych przedsiębiorstw wytwarzających maszyny rolnicze w kraju. To dla mnie powód do osobistej satysfakcji. W miejscu, w którym się obecnie znajdujemy nie byłoby nas jednak bez naszej załogi, wszelkie podziękowania należą się więc przede wszystkim dla nich – przyznaje Jacek Marek Kucharewicz założyciel i prezes Metal-Fach sp. z o.o.

Początki dzisiejszego Metal-Fachu sięgają roku 1989. Przez kilkanaście pierwszych lat działalności firma specjalizowała się wyłącznie w produkcji kotłów grzewczych do centralnego ogrzewania. Prawdziwy przełom nastąpił w 2003 roku, kiedy przedsiębiorstwo przejęło producenta maszyn rolniczych – Spomasz w Sokółce.

Spółka w kraju jest dziś znana właśnie przede wszystkim z produkcji urządzeń dedykowanych dla rolnictwa. W jej ofercie znajduje się już niemal 60 różnych typów i modeli chwytaków i owijarek bel, ładowaczy czołowych, rozrzutników czy pras belujących. Od pewnego czasu firma wytwarza również konstrukcje stalowe tworzone z myślą o budowie obiektów przemysłowych, hal i magazynów.

25-lecie Metal-Fach, Dni Sokółki25-lecie Metal Fach, Dni Sokółki25-lecie Metal-Fach, Dni Sokółki25-lecie Metal-Fach, Dni Sokółki, Lady Pank25-lecie Metal-Fach, Dni Sokółki, Lady Pank
(kliknij, aby powiększyć)

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +3 pkt. razem głosów: 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl