| Autor: merlo

Nowości MERLO na SIMA 2017

W celu dostosowania się do normatywnych zmian, od dzisiaj we wszystkich modelach gamy Merlo będzie zamontowany silnik Tier IV z technologią AdBlue (SCR) i katalizatorem utleniania (DOC). Rozwiązanie to oferuje bardziej proste i inteligentne zarządzanie redukcją zanieczyszczających emisji, poprzez filtr cząstek stałych (DPF).

Nowości MERLO na SIMA 2017
Ponieważ ten nowy typ silnika wymaga więcej miejsca, Merlo zmodyfikował projektowanie maszyn, ponownie opracowując maskę silnika, która dzięki nowej formie nadal zapewnia kierowcy nadzwyczajną widoczność.
 
MULTIFARMER, WIELORAKOŚĆ ZASTOSOWANIA ŁADOWARKI TELESKOPOWEJ WEDŁUG MERLO
 
Multifarmer pozwala rolnikowi na posiadanie ładowarki teleskopowej o wielorakim zastosowaniu, będącej w stanie zastąpić traktor w wielu sytuacjach: Merlo jest jedyny m zakładem produkcyjnym podnośników teleskopowych, który proponuje gamę z 3. punktowym sprzęgiem i tylną przystawką odbioru mocy, co jest rozwiązaniem opatentowanym właśnie przez włoskiego konstruktora. Multifarmer jest ponadto lekki, dzięki bardzo dobrze uregulowanemu ciśnieniu hydraulicznemu, zapewniającemu także doskonały stosunek zużycia do mocy.
 
MULTIFARMER JUŻ KORZYSTA Z PEŁNEJ TECHNOLOGII MERLO:
  • Eco Power Drive (EPD): ten system kontroli elektronicznej obrotów silnika jest prawdziwym "asem w rękawie" dla kierowcy. Zapewnia elastyczność i łatwość w obsłudze pojazdu, a dzięki precyzyjnej regulacji obrotów silnika, pozwala także znacznie zmniejszyć zużycie paliwa maszyny Multifarmer.
  • Przystawka odbioru mocy mechanicznej, od 540 do 1000 obrotów na minutę z kontrolą elektroniczną.
  • Dynamiczna kontrola obciążenia (CDC): aby zapewnić własne bezpieczeństwo i uniknąć jakiegokolwiek ryzyka wahania, kierowca może ciągle sprawdzać wyważenie maszyny, dzięki dedykowanemu ekranowi zainstalowanemu w kabinie. System automatycznie wykrywa oprzyrządowanie zaczepione do ładowarki teleskopowej.
  • Stalowy pas wokół kabiny: zamontowany wokół podstawy i modułu kabiny, aby zabezpieczyć silnik, daje zabezpieczenie przed uderzeniami i obniża środek masy maszyny, aby polepszyć wyważenie.
  • Kabina z zawieszeniem, opcja: zamontowana na hydropneumatycznym zawieszeniu, kabina opatentowana przez Merlo, zapewnia komfort i chroni zdrowie rolnika. Dyzaktywacyjna, pozwala maszynie Multifarmer
  • na dostosowanie się do wymiarów budowli rolniczych. Wymiary (kabina największa na rynku), jej forma ergonomiczna oraz drzwi otwierające się na 180°, są to prawdziwe silne punkty.
  • CVTronic, opcja: przekładnia ta zapewnia nieprzerwane przyspieszenie od 0 do 40 km/godz., bez zmiany biegu. Optymalizacja momentu jest polepszona i do kół przekazywany jest maksymalnie możliwy moment. Ta automatyczna kontrola przyspieszenia pozwala także na lepsze zarządzanie zużyciem paliwa.
  • Pompa hydrauliczna Load Sensing i Flow sharing: pozwala na wykonanie 3. różnych ruchów równocześnie.
4 NOWE MODELE W GAMIE MULTIFARMER PRAPREMIERA NA WYSTAWIE SIMA 2017
 
Z okazji wystawy SIMA, grupa Merlo przedstawi jako prapremierę modele 34.7, 34.9, 44.7 i 44.9, dostępne w wersji standardowej i w wersji CS, z kabiną z zawieszeniem. Data wejścia do handlu nie jest jeszcze podana, lecz powinna być znana do końca roku 2017.
 
Pierwsze dwa modele wzbogacają gamę o dwa mniejsze rozwiązania, które są przydatne do zakładów rolniczych o mniejszej skali. Modele 34.7 i 34.9 będą wyposażone w silnik Tier IV, o mocy 115 KM. Zdolność podnoszenia w tylnej części będzie wynosić 4 tony.
 
Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: