| Autor: redakcja

AGRAVIS Technik Polska przejmuje sprzedaż Fendt i Valtra w północno – zachodniej Polsce

Od 01 września 2018 firma AGRAVIS Technik Polska Sp. z.o.o. rozpocznie krok po kroku swoją działalność operacyjną. Firma ta, będąca spółką w 100 procentach należącą do AGRAVIS Technik Holding GmbH, oferuje na rynku polskim marki Fendt w pełnym asortymencie produktowym oraz Valtra.

AGRAVIS Technik Polska przejmuje sprzedaż Fendt i Valtra w północno – zachodniej Polsce
„Zakładając niezależną spółkę z siedzibą w Poznaniu zamierzamy odgrywać ważną rolę na rynku maszyn i urządzeń rolniczych w Polsce“, podkreśla Członek Zarządu AGRAVIS ds. finansowych, Johannes Schulte-Althoff, który w Zarządzie odpowiedzialny jest także za technikę rolniczą.

Tym krokiem AGRAVIS Technik konsekwentnie kontynuuje realizację swojej strategii stałego i zrównoważonego rozwoju. „Rozwijamy swoje kompetencje na rynkach zagranicznych i zapewniamy sobie obecność na ryku, który - naszym zdaniem - jest rynkiem przyszłościowym i leży w bezpośrednim sąsiedztwie naszego głównego terenu działania w Niemczech“, wyjaśnia Gerd Schulz, Prezes AGRAVIS Technik Holding GmbH, odpowiedzialny także za kompletny obszar działalności technicznej AGRAVIS.

Dział ten zrealizował ostatnio obrót roczny na poziomie 890 milionów EURO. „Jednocześnie pozycjonujemy się jako silny Partner AGCO dla marek Fendt i Valtra także na rynku polskim.“


AGRAVIS Raiffeisen AG oraz AGCO, od wielu lat działające z sukcesami w Nadrenii Północnej-Westfalli, Saksonii-Anhalt, Dolnej Saksonii oraz w Brandenburgii, rozszerzają współpracę na dużym terenie w północno – zachodniej Polsce.Tagi:
źródło: