| Autor: mikolaj

BGŻ BNP Paribas połączył się z Sygma Bankiem

Powstał jeden z najmocniejszych banków w obszarze personal finance w Polsce. Bank BGŻ BNP Paribas i Sygma Bank Polska, dwa banki międzynarodowej Grupy BNP Paribas działające w Polsce, połączyły się tworząc jeden z najbardziej uniwersalnych banków na rynku. 31 maja 2016 r. wraz z dokonaniem wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym nazwa Sygma została zastąpiona marką BGŻ BNP Paribas.

BGŻ BNP Paribas połączył się z Sygma Bankiem
Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"

Fuzja banków jest efektem realizacji planów połączenia wszystkich instytucji bankowych Grupy BNP Paribas działających w Polsce. - BGŻ BNP Paribas w obecnym kształcie jest jedną z najbardziej uniwersalnych instytucji bankowych w Polsce. Możemy teraz zaoferować kompleksową ofertę klientom z każdego segmentu: od pożyczek ratalnych, przez karty kredytowe, obsługę firm, korporacji, sektora rolnego, kończąc na private banking i bankowości inwestycyjnej. Jestem przekonany, że połączenie dwóch komplementarnych banków sprawi, że łatwiej nam będzie zyskiwać udziały w kolejnych obszarach rynku - mówi Tomasz Bogus, Prezes Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas.

Dzięki połączeniu Bank BGŻ BNP Paribas stał się drugim największym wydawcą kart kredytowych w Polsce, z udziałem rynkowym na poziomie 13 proc. Jednocześnie udział w rynku pożyczek ratalnych wynosi 19 proc., co daje Bankowi trzecią pozycję na rynku.


Bank BGŻ BNP Paribas po połączeniu z Sygma Bankiem umocnił się na siódmej pozycji na rynku pod względem sumy bilansowej. Po połączeniu obsługuje 2,65 mln klientów, w całej Polsce ma blisko 500 oddziałów i 140 własnych punktów obsługi klienta. Współpracuje z ponad 10 tysiącami partnerów, takich jak sklepy wielkopowierzchniowe czy specjalistyczne, za pośrednictwem których finansuje ratalne zakupy klientów.

- Stworzyliśmy bank gotowy do dalszego wzrostu na wymagającym rynku. W naszej nowej strategii stawiamy sobie za cel zbudowanie banku w pełni zintegrowanego i osiągnięcie ponad 5 proc. udziału w rynku w perspektywie trzech lat. Chcemy także zwiększać efektywność i dać naszym akcjonariuszom solidny zwrot, przy ROE na poziomie ok. 10 proc. Połączenie z Sygma Bankiem bez wątpienia nam w tym pomoże – dodaje Tomasz Bogus, Prezes Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas. Bank szacuje, że synergie związane z fuzją w 2018 r. mogą sięgnąć 86 mln PLN, w tym synergie kosztowe to ok. 31 mln PLN. W celu zrealizowania efektów synergii szacowana wartość kosztów restrukturyzacji, koniecznych do poniesienia do roku 2017, wyniesie 88 mln PLN.

Połączenie Sygma Banku i BGŻ BNP Paribas nie wymaga od klientów dotychczasowych banków żadnych działań. Umowy zawarte przez klientów z dotychczasowym Sygma Bankiem pozostają w mocy i nie wymagają podpisywania aneksów. Numery rachunków bankowych nie ulegają zmianie, aktywne pozostają wszystkie karty i numery PIN. Z dniem połączenia prawnego na rynku bankowym marka Sygma Bank została zastąpiona marką BGŻ BNP Paribas. Proces zmiany oznaczeń wszystkich punktów działających dotychczas pod szyldem Sygma już się rozpoczął. Jednocześnie ruszyły prace zmierzające do całkowitego połączenia obu instytucji. Zakończenie fuzji operacyjnej jest planowane na pierwszą połowę 2017 r.Tagi:
źródło: