| Autor: wolfsystem

Biogazownia, to solidne zbiorniki

Główną częścią biogazowni rolniczej są żelbetowe zbiorniki fermentacyjne i pofermentacyjne. Muszą one być solidnie zbudowane, koniecznie szczelne i odporne na oddziaływanie substancji powstających w wyniku fermentacji odchodów zwierzęcych i odpadów biologicznych.

Biogazownia, to solidne zbiorniki

Zbiorniki firmy Wolf System dla biogazowni

Posiadamy własny system typowych konstrukcji zbiorników oraz opatentowane specjalne stalowe szalunki do budowy zbiorników cylindrycznych, zapewniające maksymalną szczelność zbiornika. Perfekcyjnie przygotowany system usztywniający gwarantuje idealnie okrągłe formy. W takie szalunki wlewa się beton, który zagęszczany jest za pomocą wibratorów wgłębnych o wysokiej częstotliwości. Zaciąganie i zagęszczanie wibratorem powierzchniowym płyt fundamentowych-dennych pozwala uzyskać powierzchnie płaskie i pochyłe.
 
W przypadku budowy zbiorników dla mediów agresywnych w stosunku do betonu, którym stawia się szczególne wymagania dotyczące ich powierzchni, zapewniamy pokrycie ścian folią z tworzywa sztucznego lub powłoką epoksydową, ewentualnie bitumiczną. Budujemy zbiorniki różnej wielkości i o różnych grubościach ścian, w zależności od tego, jakie jest zapotrzebowanie inwestorów tj. jak dużą biogazownię chcą zbudować.

Doświadczenie Wolf System w budowie biogazowni

Biogazownia to spore przedsięwzięcie budowlane. Mamy w takich budowach duże doświadczenie, więc potrafimy doradzić rolnikom, jak takie inwestycje przeprowadzić. Robimy to już na etapie powstającego projektu technologicznego i budowlanego. Pomagamy w tworzeniu biznesplanów, gromadzeniu wymaganych dokumentów, a także w wyborze technologii i wyposażenia tego typu zakładów. Ułatwia nam to m.in. długoletnia współpraca z  wieloma producentami instalacji służących do wytwarzania biogazu. Zachęcam do skorzystania z naszego wieloletniego doświadczenia w budowie szczelnych zbiorników żelbetowych.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!