Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
BNP Paribas po raz kolejny w prestiżowym zestawieniu społecznie odpowiedzialnych firm

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


BNP Paribas po raz trzeci znalazł się w zestawieniu Dow Jones Sustainability, elitarnego grona...

BNP Paribas po raz trzeci znalazł się w zestawieniu Dow Jones Sustainability, elitarnego grona najbardziej odpowiedzialnych społecznie i ekologicznie firm na świecie i w Europie. Uzyskując 86 na 100 punktów, BNP Paribas potwierdził swoją wiodącą pozycję w dorocznym rankingu RobecoSAM, podczas gdy średni wyniki dla sektora bankowego spadł do 58 punktów.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


2017: BNP Paribas, pierwszy francuski bank w rankingu 


BNP Paribas potwierdza swoje doskonałe wyniki i konsekwentny rozwój, uzyskując po raz kolejny wyniki powyżej 80 proc. (po raz pierwszy w 2015 roku) i plasując się w najlepszych 12 proc. sektora bankowego.
 
BNP Paribas znalazł się w globalnej i europejskiej kategorii rankingu Dow Jones Sustainability Index trzeci rok z rzędu. Jest pierwszym bankiem francuskim w zestawieniu oraz jednym z dziewięciu banków europejskich wybranych spośród 274 banków.
 
W tym roku Grupa uzyskała 100 punktów na 100 możliwych w kategoriach zarządzania ryzykiem i strategii klimatycznej, koncentrując się na transformacji energetycznej. Ponadto, Grupa zasadniczo poprawiła wyniki w obszarach poszanowania praw człowieka, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz kodeksu postępowania. 
 

RobecoSAM i BNP Paribas


Szwajcarska agencja ratingowa RobecoSAM, partner S&P Dow Jones Indices, co roku ocenia 2500 największych firm z całego świata kwalifikujących się do włączenia na prestiżową listę DJSI World. Oceny opierają się na formularzach dostosowanych do konkretnych branż. Uruchomione w 1999 roku indeksy etyczne firmy Dow Jones śledzą wyniki finansowe wiodących firm nastawionych na zrównoważony rozwój w oparciu o kryteria ekonomiczne, środowiskowe i społeczne. Z indeksów tych korzystają inwestorzy, którzy uwzględniają powyższe aspekty w swoich strategiach inwestycyjnych.
 
BNP Paribas uczestniczy w ocenach RobecoSAM od 2002 roku, wypełniając formularz dotyczący swojej działalności i polityki. Formularz składa się z trzech części, które dotyczą trzech aspektów: ekonomicznego (ład korporacyjny, zarządzanie relacjami z klientami, i in.), środowiskowego (np. strategia klimatyczna, polityka i sprawozdawczość środowiskowa) oraz społecznego (bezpieczeństwo i higiena pracy, pozyskiwanie najlepszych pracowników, działalność filantropijna, i in.). 
 
– Jesteśmy bardzo dumni ze znalezienia się w globalnym i europejskim indeksie Dow Jones Sustainability trzeci rok z rzędu. BNP Paribas ugruntował swoją wiodącą pozycję w sektorze bankowym pod względem społecznej odpowiedzialności biznesu, co widać po wzroście wyniku o 27 punktów między 2002 (pierwszy udział Banku) a 2017 rokiem. Nasze wyniki to w szczególności efekt skutecznej strategii koncentrującej się na transformacji energetycznej oraz głębokim zaangażowaniu w etykę, co pokazują nasze wyniki w tych obszarach – mówił Laurence Pessez, globalna dyrektor ds. CSR w Grupie BNP Paribas.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl