| Autor: maschiogaspardo

Brony wirnikowe w centrum uwagi

Brony wirnikowe Maschio Gaspardo zawierają całe doświadczenie firmy oraz filozofię produkcji, która zapoczątkowana w 1964 roku wprowadziła wysoką jakość i wykorzystanie nowych technologii. Międzynarodowy magazyn rolniczy Profi Traktors testował na polu brony Maschio mocne i wytrzymałe modele Toro, Orso i Jumbo.

Brony wirnikowe w centrum uwagi

Maszyny Maschio Gaspardo do kultywacji gleby 

50 lat historii firmy to ponad 30 linii produktów i 80 modeli bron wirnikowych i glebogryzarek czyli maszyn do aktywnej kultywacji gleby. W marcowym wydaniu tego magazynu opublikowano szczegółowe sprawozdanie z przebiegu testów bron Maschio przeznaczonych do pracy w dużych gospodarstwach.

Maszyny Maschio Gaspardo posiadają wysoką renomę i popularność w uprawie na rynku Brytyjskim szczególnie brona wirnikowa Dominator na ramie sztywnej i brona wirnikowa Aquila posiadająca ramę składaną. Testowane modele pracowały w ciężkich warunkach na zakamienionej glebie. Model Orso współpracował z ciągnikiem o mocy 250 KM zaś większe modele Toro i Jumbo z ciągnikami o mocy 380 i 450 KM.
 
Wszystkie testowane modele posiadają nowy typ łożysk tocznych posiadających większą wytrzymałość  oraz szczelność i przeznaczone są do dużych wydajnych maszyn pracujących w bardzo ciężkich warunkach. Łożyska te nie wymagają smarowania a codzienna konserwacja i obsługa maszyn Maschio ograniczona jest do minimum. Funkcjonalność i doskonałe parametry są zawsze zagwarantowane przez producenta i fakt ten został potwierdzony właśnie przez magazyn Profi.
 
W innych krajach brony wirnikowe cieszą się dużym powodzeniem w zastosowaniu kombinacji uprawowo siewnych z siewnikami mechanicznymi lub pneumatycznymi nawet w uprawie uproszczonej.

Czytaj więcej o Maschio GaspardoTagi:
źródło: