| Autor: PROCAM

Centralne Dni Kukurydzy firmy PROCAM

Licznie przybyłych rolników przywitali Arkadiusz Nowak z PROCAM oraz właściciele gospodarstwa, w którym odbywała się impreza – państwo Kujawscy. Pierwszy merytoryczny i praktyczny wykład na temat racjonalnego nawożenia kukurydzy z uwzględnieniem okresów krytycznych w jej rozwoju przedstawił Dr hab. Witold Szczepaniak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Dni Kukuryzdzy odbyły się 14 września w miejscowości Głębokie koło Gniezna.

Centralne Dni Kukurydzy firmy PROCAM
Na temat produktów mikrobiologicznych firmy BIO-GEN wykład przedstawił Pan Artur Kleina.

Zaprezentowano działanie preparatu BIOGEN REWITAL PRO+ na rozkład resztek pożniwnych w uprawie kukurydzy oraz zwrócono uwagę na poprawę życia biologicznego w glebie.
 
Po części wykładowej odwiedzający mieli możliwość obejrzenia poletek doświadczalnych z pełną gamą odmian kukurydzy z przeznaczeniem na ziarno i kiszonkę.

Przedstawiono takie odmiany jak SY KARTHOUN,  ES ABAKUS, SY FEEDITOP, RGT CHROMIXX, KANONIER, TONIFI CS, TAPAS oraz SM KURANT.

Przedstawiono odmiany kukurydzy w technologii POWERSEEDS®.

Odmiany zaprawiane w tej technologii wykazują się dużo lepszym wigorem dzięki zastosowaniu biostymulatorów i pożytecznych mikroorganizmów.
 
Jednym z efektów działania tej technologii jest szybsze włączanie w roślinie mechanizmów obronnych, dzięki czemu bardziej koncentruje się ona na szybkiej budowie systemu korzeniowego. Widoczne było, że w reakcji na chłodne noce na przełomie kwietnia i maja, rośliny wykazywały nieco przytłumiony wzrost, przeznaczając swą energię na rozbudowę części podziemnej. W dalszym rozwoju łatwo dostrzegalna była ciemniejsza barwa liści, wyraźnie większy system korzeniowy, dłuższe międzywęźla i wyżej osadzona kolba. Pomimo relatywnie zimnej wiosny, a więc warunków kukurydzy niesprzyjających, poletka POWERSEEDS wyglądają wyraźnie lepiej niż kontrola.
 
Podczas dni kukurydzy nie zabrakło Eksperta kiszonkowego, gdzie rolnicy mogli by się dowiedzieć jak prawidłowo sporządzić dobrą kiszonkę. W celu poprawy procesu zakiszania kukurydzy zaproponowano mikrobiologiczny preparat - inokulant Ensilage.
 
Rolnicy mieli możliwość zobaczenia specjalnie przygotowanych profili glebowych na których są stosowane preparaty firmy BIO-GEN oraz nawozy pochodzenia organicznego z firmy FCA takie jak PROSAN, Mikrosol, mikrogranulatu MICROPHOS BTC.
 
Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!