| Autor: Hyperin

Czy warto dbać o elementy gumowe?

Ważnymi elementami każdej maszyny są części gumowe. Uszczelki, opony, a nawet mocowania czy wycieraczki.

Czy warto dbać o elementy gumowe?

Rośnie świadomość gospodarzy, użytkowników pojazdów i maszyn rolniczych, w kwestii samego mycia pojazdów, natomiast nie każdy użytkownik zdaje sobie sprawę z wagi dbania o elementy gumowe.

Dlaczego elementy gumowe się niszczą? Każdy z nich pracuje i ulega ścieraniu. Drugą stroną medalu jest wpływ szkodliwych warunków zewnętrznych, z których największe oddziaływanie na dany materiał, mają promienie UV. Promienie słoneczne nagrzewają i przenikają przez strukturę gumy, co po dłuższym okresie, powoduje utratę jej sprężystości i elastyczności. Doprowadza to do twardnienia elementów gumowych, a w konsekwencji utratę jej jakże ważnych właściwości i rozpadu struktury. Wycieraczki przestają zbierać wodę, na oponach pojawiają się mikropęknięcia, uszczelki nie przylegają tak, jak powinny, powodując przedostawanie się płynów czy powietrza w niepożądane miejsca, a mocowania sztywnieją i pękają. W gospodarstwach rolniczych wpływ na powyższe elementy mają również środki, jakich używamy do produkcji roślin i hodowli zwierząt, ale także produkty wykorzystywane do mycia ciągników, traktorów, kombajnów, rozsiewaczy i innych maszyn rolniczych.

Jak dbać o elementy gumowe w maszynach rolniczych?

Po pierwsze musimy starać się oczywiście w miarę możliwości, chronić nasze maszyny rolnicze przed słońcem, czyli ograniczyć jego wpływ poprzez garażowanie czy parkowanie w miejscach zacienionych, aby nie doprowadzać do przegrzewania się elementów. Ważnym czynnikiem jest używanie odpowiednich środków czyszczących oraz produktów do konserwacji poszczególnych elementów. Dobre produkty nie tylko właściwie oczyszczą nasze maszyny rolnicze z różnego rodzaju złogów, ale i zabezpieczą podzespoły maszyn, przedłużając ich żywotność. Odpowiednie produkty do takich zadań produkowane są już od jakiegoś czasu w Polsce i co najważniejsze, przez polskie firmy, które znają nasze warunki klimatyczne i uwarunkowania panujące w gospodarstwach. Jedną z takich firm jest ADV Genetics z dedykowaną dla rolnictwa linią produktów do czyszczenia, konserwacji i dezynfekcji maszyn rolniczych. Każdy, kto prowadzi gospodarstwo rolne, znajdzie produkty odpowiednie dla siebie!


Hyperin - najlepsze produkty do mycia, konserwacji i dezynfekcji maszyn i sprzętów rolniczych.

Najważniejszą zaletą produktów Hyperin jest zminimalizowanie niekorzystnego wpływu na środowisko naturalne przy zmaksymalizowanym działaniu czyszczącym i konserwującym. Produkty te nie działają agresywnie i żrąco, natomiast przenikają przez zanieczyszczenia i osiadając na elementach maszyn z jednej strony pomagają pozbyć się brudu, a z drugiej zabezpieczają elementy gumowe przed promieniami UV i działaniem różnego rodzaju związkami chemicznymi, na jakie naraża się dziś gospodarstwa rolne. Potwierdzeniem korzystnego działania preparatów Hyperin jest możliwość wykorzystania w procesie mycia maszyn, produktu Hyperin Biomat. Jest to mata, która pozwala na najechanie na nią ciągnikiem rolniczym bądź maszyną i wykonania na niej pełnego procesu mycia. Mata ma za zadanie zebranie całej brudnej wody, wraz ze wszystkimi środkami z mycia, a tym samym ograniczenie przenikania zanieczyszczeń do gleby. Potwierdzeniem tego, że produkty Hyperin nie są środkami żrącymi, jest to, iż Hyperin Biomat jest całkowicie wykonana z elementów gumowych. Dopełnieniem mycia jest Hyperin Protect, który fantastycznie zabezpiecza elementy gumowe i lakierowane.

Idąc tropem starego powiedzenia „jak dbasz tak masz”, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że profilaktyka ma większe uzasadnienie ekonomiczne niż niwelowanie już zaistniałych niekorzystnych skutków. Czyli opłaca się wydawać środki finansowe na dobrej jakości produkty do ochrony naszego sprzętu niż na remont maszyny, który w efekcie kosztuje nas drożej.
 Tagi:
źródło: