Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Dwa nowe modele zgniatacza ziaren CLAAS Corn Cracker oferują maksymalną elastyczność

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Firma CLAAS dalej rozwija istniejącą koncepcję MULTI CROP CRACKER wraz z dwoma nowymi...

Firma CLAAS dalej rozwija istniejącą koncepcję MULTI CROP CRACKER wraz z dwoma nowymi modelami, które zostaną zaprezentowane na targach Agritechnica 2015, MCC MAX oraz MCC SHREDLAGE. Oba modele zgniataczy ziaren wyróżniają się specjalistycznymi profilami wałków, które pozwalają na zintensyfikowanie kondycjonowania kiszonki o średniej i dłuższej długości, nawet do 30 mm.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


CLAAS Corn Cracker

Systemy są szczególnie przydatne dla firm usługowych, pozwalając im być jeszcze bardziej elastycznym względem zwiększających się wymagań dotyczących kondycjonowania kiszonki z kukurydzy oraz trendu zwiększającego długość cięcia dla kiszonki z przeznaczeniem na paszę dla krów mlecznych.
 
Nowe systemy zgniataczy ziaren integrują się z istniejącą koncepcją CLAAS MULTI CROP CRACKER, która jest elastyczna względem różnych typów profili wałków. Standard, łatwy dostęp demontażowy zgniatacza pozwala na szybką zmianę wałków w zależności od wymaganego stopnia kondycjonowania. Istnieje również montaż fabryczny MULTI CROP CRACKER.
 
Standardowy system zgniatacza ziarna MCC z profilem o kształcie piłokształtnym występuje w rozmiarach M oraz L, co udowodniło efektywność przez wiele lat i będzie zawsze integralną częścią koncepcji systemu. Jest praktycznie wystarczający dla krótkiej sieczki od 3,5 do 12 mm, co jest głównie używane dla roślin przeznaczonych na biogaz, ale także jako pasza dla krów mlecznych oraz do skarmiania byków.
 
Wysoka jakość kondycjonowania dla długiej sieczki

Nowy system zgniatacza ziarna CLAAS MCC MAX oferuje jeszcze większą elastyczność w odpowiedzi na zapotrzebowanie dotyczące dłuższej sieczki. Wałki zgniatacza ziaren MCC MAX zostały zaprojektowane w celu kondycjonowania kukurydzy o długości między 7,0 a 22,0 mm, które są najpopularniejszymi wymiarami cięcia. Wałki posiadają profil piłokształtny oraz 30 segmentowych pierścieni. Pozycja oraz specjalna geometria pierścieniowa segmentów oznacza nie tylko, że materiał jest poddawany siłom tarcia, ale również siłom tnącym oraz rozrywającym. To pozwala zintensyfikować kondycjonowanie ziaren tak samo dobrze jak rozdrabniać łodygi roślin.

Istotną zaletą intensywnego kondycjonowania jest to, że zamiast najczęstszej długości sieczki ok. 5,0 mm na biogaz, dłuższa sieczka 7,0 mm może być również używana do produkcji biogazu. Dlatego, że wysoki stopień kondycjonowania pozwala bakterii na rozpoczęcie procesu fermentacji na zwiększonej powierzchni.
 


Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż
 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż

  Globalne zbiory zbóż z wykluczeniem ryżu w sezonie 2018/2019 mogą wynieść 2 089 mln ton, czyli o 1% więcej niż w poprzednim sezonie, ale o 1% mniej niż w rekordowym sezonie 2016/2017, kiedy...
 • Wspaniała zabawa dla pasjonatów technik zabytkowej i rolników
 • Wspaniała zabawa dla pasjonatów technik zabytkowej i rolników

  W dniach 18-19 sierpnia w Wilkowicach koło Leszna obędzie się jedna z najbardziej fascynujących imprez polowych w naszym kraju, która od lat skutecznie promuje polską tradycję oraz zachęca do...
 • Wzrost cen środków produkcji dla rolnictwa
 • Wzrost cen środków produkcji dla rolnictwa

  W styczniu 2018 r. pod wpływem zwiększonego zapotrzebowania na podstawowe środki produkcji oraz rosnących cen surowców energetycznych w handlu globalnym, ceny na krajowym rynku wyraźnie wzrosły.
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w maju 2017 r.
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w maju 2017 r.

  Z danych udostępnionych przez Polską Izbę Maszyn i Urządzeń Rolniczych wynika, że w maju 2017 r. sprzedaż ciągników w Polsce osiągnęła poziom 799 szt., co oznacza, że była wyższa o 72...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl