| Autor: redakcja1

Grupa EURALIS Semences i CAUSSADE SEMENCES Group łączą się

1 września 2020 roku startuje fuzja EURALIS Semences i CAUSSADE Semences Group. Łączące się firmy utworzyły nowy podmiot – Lidea. Już na starcie Lidea jest jedną z 10 największych światowych firm hodowlanych i ma ambicję osiągnąć pozycję lidera produkcji materiału siewnego wybranych upraw w Europie.

Grupa EURALIS Semences i CAUSSADE SEMENCES Group łączą się
Idea konsolidacji zrodziła się ze świadomości podobieństw obu firm. Pragniemy wykorzystać komplementarność w zakresie hodowanych gatunków roślin uprawnych i prac badawczych, a także wspólne narzędzia i zaplecze przemysłowe.
 
Na bardzo konkurencyjnym rynku rolniczym realizowana właśnie fuzja ma wiele zalet. Po pierwsze, pozwala nowemu podmiotowi osiągnąć pożądaną wielkość – odpowiadającą innym firmom z branży, które w ostatnich latach połączyły się. Po drugie, daje okazję do intensyfikacji inwestycji przemysłowych i badawczych niezbędnych do rozwoju hodowli, przez co wzmacnia pozycję obu istniejących na rynku marek. Rezultatem fuzji jest podmiot oferujący szeroką gamę nasion obu uznanych przez rolników i dystrybutorów hodowców. To także szansa rozwoju na istniejących i nowych rynkach.
 
Dzięki uzupełniającej się, wielogatunkowej ofercie materiału siewnego oraz sieci producenckiej i przemysłowej we Francji i w Europie firma Lidea powinna szybko osiągnąć pozycję lidera.
 
Zarząd
 
Prezesem Zarządu Lidea został Pierre Pages. Staje się on także wiceprezesem EURALIS. Pierre Pages jest rolnikiem pochodzącym z miejscowości Viella na południu Francji. Uprawia kukurydzę i inne zboża, jest także producentem nasion.
 
Dyrektorem Generalnym Lidea mianowano Pierre’a Flye Sainte-Marie. Od marca 2019 roku piastuje on stanowisko Dyrektora Generalnego CAUSSADE Semences Group. Posiada 30-letnie doświadczenie pracy w branży rolnej - wcześniej kolejno pełniąc funkcję wiceprezesa CORTEVA Europe Africa oraz szefa DOW AGROSCIENCES na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, Azję i Pacyfik.
 
Misja
 
Misją Lidea jest kreowanie zrównoważonych i dostosowanych do lokalnych warunków środowiska naturalnego rozwiązań dotyczących siewu różnych gatunków roślin uprawnych. Zależy nam nie tylko na hodowli i sprzedaży materiału siewnego, lecz także na wspieraniu ewolucji praktyki rolniczej oraz samych rolników z dbałością o zachowanie dochodowości ich gospodarstw.
 
Nowa tożsamość korporacyjna
 
Dla podkreślenia zmian nową firmę nazwaliśmy Lidea. To nowoczesny, wyróżniający się międzynarodowy brand, który wyraża innowacyjność, ale nie zapomina o swych korzeniach. Każda z liter pochodzi bowiem z nazwy co najmniej jednej z naszych oryginalnych marek. Nową nazwę łatwo wymówić i zapamiętać. Jej wydźwięk jest pozytywny i podkreśla kreatywność nowego podmiotu.
 
– Z większym zasięgiem geograficznym, znacznym udziałem w rynku i możliwością bycia solidnym partnerem dla swych klientów, Lidea chce zostać jednym z kluczowych graczy na międzynarodowym rynku rolnym. Wyzwania, którym trzeba sprostać, są liczne i ekscytujące. Kreują pozytywną energię i są źródłem motywacji dla naszego zespołu  – mówi Dyrektor Generalny Lidea Pierre Flye Sainte-Marie.

Pierre Pages, Prezes Zarządu Lidea, dodaje: – jesteśmy przekonani co do sukcesu nowej firmy. Mamy wszystko, co potrzebne. Jesteśmy blisko klientów, mamy kreatywny zespół gotowy do efektywnej współpracy i – bardziej ogólnie – potrafimy działać doskonale.

Nowy podmiot w liczbach
 
• Ponad 2000 pracowników,
• 350 milionów euro obrotu,
• 8 zakładów produkcyjnych we Francji, Rumunii, Ukrainie, Hiszpanii, a wkrótce także w Rosji,
• 17 stacji badawczych w całej Europie,
• Ponad 30 milionów euro rocznie przeznaczonych na inwestycje i rozwój badań,
• 45 000 hektarów pól produkcyjnych w 5 krajach,
• Oferowane gatunki: kukurydza, zboża, rzepak, słonecznik, rośliny pastewne, soja, sorgo, rośliny strączkowe.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!