| Autor: redakcja1

Hale namiotowe z fotowoltaiką w rolnictwie

Efektywne ekonomicznie zarządzanie gospodarstwem rolnym wymaga w naszych czasach do sięgnięcia po technologie, które dają wymierne oszczędności w dłuższym czasie.

Hale namiotowe z fotowoltaiką w rolnictwie
Polska firma Pol-Plan, jeden z największych producentów wieloletnich hal namiotowych na rynku europejskim rozpoczęła współpracę z firmą ML system oferując trwałe i bezpieczne instalacje fotowoltaiczne na dachach swoich hal. W ofercie są kompletne instalacje z podłączeniem do sieci z gwarancją 20 lat na moduł i 5 lat na instalację. Moc zestawu fotowoltaicznego jest dostosowana do potrzeb klientów. W minimalnej wersji pozwoli zapewnić zasilanie oświetlenia hali. Zestawy o większej mocy pozwolą na pokrycie zapotrzebowania na energię także domu i urządzeń gospodarczych.
 
Rosnące ceny energii i korzystne dofinansowania dla firm i gospodarstw rolnych sprawiają, że hala namiotowa z fotowoltaiką może być sensowną inwestycją. W przypadku gospodarstw rolnych możliwe są także odliczenia od podatku rolnego. Czas zwrotu inwestycji w zależności od mocy instalacji i zużycia prądu to już nie dekada ale okres nawet poniżej 5 lat.
 
Hale namiotowe produkowane przez Pol-Plan to wytrzymałe konstrukcje z profili aluminiowych o rozpiętości do 60 m, dostosowane do lokalnych obciążeń wiatrowych i śnieżnych, które nie wymagają trwałych fundamentów i mogą funkcjonować jako stajnie, obory, hale magazynowe, przemysłowe, garaże, hangary. Hale mogą mieć poszycie ścian z PCV, blachy trapezowej, płyty warstwowej i być wyposażone w bramy, drzwi, okna, systemy oświetlenia, wentylacji, ogrzewania, doki załadunkowe nie ustępując trwałością i funkcjonalnością tradycyjnie budowanym halom.

Czas realizacji hali namiotowej to kilka dni, tygodni natomiast koszt inwestycji jest niezwykle atrakcyjny w porównaniu do tradycyjnie budowanej hali. Wieloletnia hala namiotowa z fotowoltaiką to bardzo efektywne kosztowo rozwiązanie dla gospodarstw rolnych nie tylko na czas kryzysu związanego z pandemią.
 
Więcej na temat hal namiotowych z fotowoltaiką dla rolnictwa na stronie https://www.pol-plan.com.pl/hale-rolnicze/Tagi:
źródło: