| Autor: redakcja

Jak powstają maszyny Goeweil krok po kroku

Dawid Wieczorek Manager Regionalny na Polskę GÖWEIL pokazał Gospodarz.pl jak po kroku są produkowane maszyny Göweil w formie wywiadu.

Wiele podzespołów oraz części także i elementów elektronikii powstaje w Göweil. Dzięki takie zastosowanej polityce produkcyjnej mimo trudnych czasów związanych z COVID-19 firma Göweil jest bardziej odporna na problem dostaw z firm zewnętrznych.

Budowa obecnego budynku rozpoczęła się w 1991 roku. Z biegiem lat teren ten był stopniowo powiększany, aż w końcu wyczerpał się cały obszar. 

 
Firmę założył wykwalifikowany mistrz ślusarstwa maszynowego Herbert Göweil. Już w pierwszym roku działalności została zaprojektowana pierwsza owijarka w firmie Göweil. Kamieniem milowym w przypadku pierwszej maszyny było zastosowanie obrotowego ramienia owijarki, takiego rodzaju konstrukcji nie było wcześnie na rynku. Rozwiązanie to jest podstawą dzisiejszego sukcesu firmy.
 
Przez dziesięciolecia firma GÖWEIL stała się światowym specjalistą w produkcji maszyn rolniczych i wyrobiła sobie markę w branży technologii prasowania i owijania.
 
Od 1988 roku nazwa GÖWEIL oznacza najwyższą jakość produktów w zakresie technologii owijania i prasowania bel. Wszystkie maszyny i urządzenia są planowane, projektowane i produkowane bezpośrednio w siedzibie firmy w Kirchschlag (Górna Austria).
 
Dzięki dużemu udziałowi eksportu, maszyny firmy GÖWEIL są znane i stosowane nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. W zakresie technologii owijania i prasowania GÖWEIL opiera się przy rozwijaniu produktów i produkcji na planowaniu wewnętrznym oraz długoletnim doświadczeniu, know how swoich pracowników. Wszystkie produkty firmy GÖWEIL projektowane są w oparciu o najnowszy stan techniki oraz indywidualnie dla konkretnego zastosowania.
W przedsiębiorstwie pracuje aktualnie prawie 250 pracowników, sukces firmy odzwierciedla się w stałym wzroście.Tagi:
źródło: