| Autor: Hyperin

Jak zabezpieczyć sprzęt rolniczy przed zimą?

Aby przedłużyć żywotność maszyn rolniczych i uniknąć niemiłych niespodzianek przed używaniem ich po dłuższym postoju, konieczne jest odpowiednie ich zabezpieczenie.

Jak zabezpieczyć sprzęt rolniczy przed zimą?

Kiedy zakończymy już prace polowe i szykujemy maszynę do dłuższego postoju powinniśmy odhaczyć kilka działań. Poznajmy je!

Mycie maszyny, jako wstęp do prawidłowej konserwacji.

Po pierwsze maszynę musimy dokładnie umyć. Nie zależnie czy jest to traktor, kombajn, czy maszyna uprawowa. Pozbycie się nagromadzonych złogów pozwoli nam na unikniecie powstawania ognisk rdzy, zwłaszcza w miejscach newralgicznych, wpływających na elementy konstrukcyjne. Jest to także ważny pierwszy krok przed konserwacją. Do mycia najlepiej jest używać środków, zawierających w swoim składzie związki zabezpieczające. Jeżeli posiadamy ogniska rdzy najlepiej jest usunąć je od razu, zwłaszcza z elementów roboczych i hydrauliki. Korozja najczęściej dotyczy odkładni pługa czy poszczególnych elementów agregatu takich jak: talerze, łapy z podcinaczami czy wały. Uszkodzenie tych elementów może doprowadzić do większego zużycia paliwa podczas korzystania z nich w kolejnych sezonach, bądź na zubożeniu jakości ich pracy. Korozję wyeliminować możemy za pomocą odpowiednich środków na bazie kwasów, które dokładnie oczyszczą zardzewiałe elementy i przygotują je pod zabezpieczenie. Do tego zadania proponujemy użycie Hyperin Calc. Nie tylko usuwa on ogniska rdzy ale również wszelkie złogi wapienne czy nagromadzony kamień. Kolejnym krokiem jest dobre wysuszenie, zwłaszcza wszelkich zakamarków, których nie brakuje w nowoczesnych maszynach. Dlatego użycie środków zawierających np. inhibitory korozji jak Hyperin Agri i Hyperin PinEco, pozwoli nam spać spokojnie jeżeli z jakiegoś powodu braknie nam czasu na porządne odparowanie wilgoci.

Przegląd maszyny rolniczej i konserwacja

Po wysuszeniu należy przeprowadzić kompletny przegląd maszyny, pod kątem stopnia zużycia elementów, zwłaszcza newralgicznych punktów nośnych, hydrauliki oraz elementów ruchomych. Następnie należy uzupełnić powłoki malarskie, a na powłoki pozbawione lakieru nałożyć powłokę ochronną, aby zabezpieczyć powierzchnie i podzespoły naszych sprzętów. Najlepiej nadają się do tego produkty na bazie olejów mineralnych jak np. Hyperin Anticor. Wypełnia on dokładnie wszystkie pory, ograniczając dostęp wilgoci do powłok. Parkowanie maszyn i pojazdów rolniczych powinno odbywać się w miejscach osłoniętych przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Słońce, mróz, deszcz czy też wahania temperatur, mogą znacznie pogorszyć stan naszego sprzętu. Pamiętajmy również, żeby do mycia i konserwacji używać środków neutralnych dla środowiska naturalnego, które ulegają biodegradacji. Tak zwana „zielona chemia”. Do takich należą produkty z linii marki Hyperin. Są to produkty stworzone dla rolnictwa i z myślą o ekologii. Są biodegradowalne, nie powodują podrażnienia i suchości skóry, nie wywołują alergii oraz są nietoksyczne przy zachowaniu ich funkcjonalności.

Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia ekologicznych produktów marki Hyperin do mycia, konserwacji i dezynfekcji sprzętów rolniczych.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!