| Autor: weremczuk

Jaki siewnik do wysiewu warzyw wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń przeznaczonych do wysiewu warzyw. Możemy wybierać od najprostszych siewników ręcznych, szczoteczkowych, poprzez mechaniczne siewniki taśmowe a kończąc na siewnikach pneumatycznych. Jeżeli mówimy o towarowej uprawie warzyw i inwestujemy w drogie nasiona to najlepszym wyborem będą siewniki pneumatyczne. Są to urządzenia o wysokiej precyzji wysiewu bardzo drobnych nasion. takich jak: marchew, pietruszka, cebula, czerwony buraczek, pora, kapusta, sałaty, rzodkiewka, ogórek i wiele innych. Możemy wybierać z pośród urządzeń polskich producentów jak również wśród znanych marek zachodnich. Dostępne są maszyny nowe i używane.

Jaki siewnik do wysiewu warzyw wybrać?
SIEW NA KAŻDYM POLU

Przyjrzyjmy się ofercie firmy WEREMCZUK FMR, która działa na naszym rynku od 40 lat. W ofercie znajdują siewniki pneumatyczne MAX PNEUMATIC. To nowoczesne, uniwersalne i wysokiej jakości urządzenia do wysiewu niemal wszystkich gatunków warzyw. Dostępne są one w różnych konfiguracjach.

 

Siewnikiem można siać warzywa na płaskim gruncie, na redlinach lub na zagonach. Specjalna sekcja np. do ogórka umożliwia wysiew na folii. W zależności od wyposażenia można siać jedną lub dwie linię w jednym rzędzie. Każda sekcja zawieszona jest na wahaczach. Z przodu sekcji zamontowany jest pług do spychania kamieni i grud ziemi z możliwością regulacji wysokości. Regulacja docisku sekcji pozwala dopasować siewnik do pracy w konkretnych warunkach glebowych.
 

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: