| Autor: schuitemaker

Jakość to podstawa!

Dnia 11 marca 2014 roku ekipa redakcyjna Gospodarz.pl odwiedziła wraz z grupą rolników z województw: podlaskiego i mazowieckiego miasto Rijssen – miejscowość położoną we wschodniej części Holandii. Głównym punktem wyprawy była fabryka firmy Schuitemaker.

Jakość to podstawa!

Znane na rynku globalnym przedsiębiorstwo Schuitemaker zajmujące się produkcją maszyn rolniczych w segmantach: produkcji zielonki, dystrybucji pasz i transportu oraz dystrybucji obornika i gnojownicy, postanowiło dotrzeć również z własną ofertą produktową do polskich gospodarzy. 
 
Jak do tej pory, eksport produktów odbywał się w kierunku większości rynków europejskich, a także do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wietnamu, Australii, Nowej Zelandii oraz wielu innych państw. Niemniej jednak, firma rozbudowując nieustannie sieć dealerską, skierowała swoje zainteresowanie także na rynek polski. Słynie on bowiem z wysokiej produkcji mleka, a to właśnie jego wytwórcy są docelowymi klientami dla firmy.


W związku z tym zorganizowano wyjazd do siedziby firmy w Rijssen, podczas którego uczestnicy wycieczki mogli na własne oczy przekonać się dlaczego maszyny firmy są tak wyjątkowe. Warto podkreślić, iż była to pierwsza taka wizyta polskich rolników w fabryce w Holandii.

Trzydniowa wycieczka odbyła się pod okiem dyrektora ds. dystrybucji na terenie RP – Mateusza Graczyka, a także dwóch przedstawicieli dealerów marki w Polsce: Dominika Sobolewskiego i Pawła Sztycha.
 
Pierwszym punktem programu, tuż po dotarciu do przedsiębiorstwa, było powitanie uczestników wycieczki przez dyrektora generalnego ds. produkcji – Johana Veenstra oraz dyrektora marketingu – Marka Rikmanspoela. Następnie szeroko o firmie, jej historii oraz ofercie produktowej opowiedział Mateusz Graczyk. W czasie jego prelekcji można było usłyszeć m.in., że firma funkcjonująca od 1918 roku posiada obecnie aż 25% udział w rynku światowym oraz 50% udział w samej Holandii. Pracuje tutaj 175 osób, w tym kilkoro Polaków, a łączny obrót w roku ubiegłym wyniósł 35 mln euro. Ponadto dyrektor ds. dystrybucji na terenie Polski podkreślił, że za wyjątkiem opon i felg, wszystkie elementy maszyn są produkowane w fabryce.

Czytaj dalej na następnej stronie...Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!