| Autor: schulz

Kolejne kurniki Schulz oddane do użytku

Kolejne dwa kurniki wykonane przez firmę Schulz Systemtechnik GmbH zajmującą się kompleksową budową i wyposażaniem budynków inwentarskich zostały oddane do użytku.

Kolejne kurniki Schulz oddane do użytku
Obydwa kurniki o szerokości 20 metrów i długości 90 m, zostały w całości wyposażone przez firmę Schulz Systemtechnik GmbH, przy czym jeden posiada karmniki Schulz a drugi Roxell.
 
Fermy wyposażone zostały we własną ciepłownię gazową, w tym dwa piece o mocy 680 kW każdy. Ogrzewanie budynków odbywa się za pomocą nagrzewnic wodno-powietrznych. Ponadto kurniki posiadają instalację fotowoltaiczną oraz stację transformatorową.

(kliknij, aby powiększyć)
 
Zarówno jeden jak i drugi kurnik wyposażony został także w dwa duże, kulkusetonowe silosy na pszenicę, każdy po 780 ton. Pszenica ta pochodzi z własnych pól i jest mieszana z paszą. Odgrywa to znaczącą rolę w zakresie zwiększenia opłacalności produkcji.
 
Ponadto zainstalowane systemy ważenia paszy AgriFeed firmy Schulz pozwalają odpowiednio wymieszać i zapodać paszę do poszczególnych kurników, a sterowanie klimatyzacją, ogrzewaniem, oświetleniem, wodą, paszą oraz wagą dla zwierząt ułatwiają komputery AFC (AFC - Agri Farm Control).

Warto zaznaczyć, że kurniki firmy Schulz posiadają możliwość nadzorowania budynku przez internet.

(kliknij, aby powiększyć)
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!