| Autor: redakcja3

CLAAS QUADRANT 3300 FC. Krótka słoma również w większym wymiarze

CLAAS wprowadził nowego QUADRANT 3300 FC ze skutecznym systemem tnącym FINE CUT dostępnym już dla międzynarodowego transportu balotów o wymiarach 1,20 x 0,90 m. Krótko pocięta słoma jest bardziej chłonna i tańsza niż trociny oraz łatwiejsza w zastosowaniu niż sieczka.

CLAAS QUADRANT 3300 FC. Krótka słoma również w większym wymiarze

CLAAS QUADRANT 3300 FC

Dlatego krótka słoma jest coraz częściej stosowana w ściółce przy hodowli koni i drobiu. Krótko pocięta słoma jest praktycznie wolna od pyłu, dzięki czemu nie jest wchłaniany przez drób. W farmach mlecznych krótko ścięta słoma stosowana jest jako suplement żywienia przy wykorzystaniu pasz wysokoenergetycznych. Można ją dobrze zmieszać i stymuluje działanie żwacza ze względu na swoją wzmocnioną strukturę.

Wszechstronność w długości cięcia i zastosowaniu

CLAAS oferuje QUADRANT 3300 z wariantem RF, rotorem transportowym o dużej wydajności oraz z dwoma częstotliwościach cięcia RC i FC z systemem rozdrabniającym paszę ROTO CUT (6, 12, 13, 26 noży) i FINE CUT (12, 13, 26, 51 noży). Do szybkiego i łatwego sterowania długością cięcia QUADRANT 3300 FC ma do dyspozycji mechaniczny wybór z poszczególnych grup noży. Te 51 noży może być wstępnie wybranych z 4 grup przez dźwignię i hydraulicznie z kabiny. Tak więc teoretyczną średnią długość słomy można zmieniać w zależności od zastosowania od 22mm (51 noży) do 45mm (26 noży) lub 90 mm (12 albo 13 noży). To sprawia, że QUADRANT 3300 FC jest uniwersalny i sprawia, że uprawy są w pełni wykorzystane. Nowy QUADRANT 3300 FC ma ponadto wysuwaną szufladę na noże z obu stron. Umożliwia łatwy dostęp noży do konserwacji i wymiany ostrza. Dodatkowo każdy z 51 noży ma indywidualne zabezpieczenie.

Hydraulicznie sterowana komora wstępna

QUADRANT 3300 osiąga ekstremalnie dużą wydajnośći dzięki szerokiemu podbieraczowi Pick-Up (2,35 m), systemowi POWER FEEDING SYSTEM (PFS) z podwójnymi rolkami dociskającymi, mocnym rotorem, tłokiem osiągającym 46 uderzeń na minutę i komorą prasowania aż do 200 barów ciśnienia. Krzywkowy podbieracz z systemem podwójnych rolek oraz przyśpieszacz PFS przyspieszający przepływ materiału, zapewnia czysty zbiór upraw, nawet przy bardzo nierównym pokosie i wysokich prędkościach. Rotor z opcjonalnym systemem cięcia (25 lub 51 noży) wypełniana komorę wstępną. Hydraulicznie sterowana komora wstępna (3 możliwe ustawienia) umożliwia kierowcy kontrolę procesu prasowania prosto z kabiny ciągnika za pomocą systemu COMMUNICATOR II. Kierowca informowany o obciążeniach zgarniacza może zapobiegać jego przeciążeniom. Krótkie cykle zgarniacza jednolicie wypełniają wstępną komorę a długi cykl tego elementu przekazuje porcję materiału do komory prasowania. Kierowca może regulować napełnianie komory wstępnej za pomocą ustawień z terminala aby uzyskać optymalny wynik pod względem kształtu balotów i zagęszczenia materiału zależnie od materiału i wielkości pokosu. W połączeniu z opuszczaną podłogą zespołu tnącego, która automatycznie obniża się w przypadku obciążenia, kierowca może łatwo wyeliminować zatory na wlocie prasy. W momencie zablokowania wystarczy, iż obniży prędkości WOM a QUADRANT sam się odblokuje unikając zbędnych przestojów.

QUADRANT 3300 FC pracuje z sześcioma obrotowymi, wysoko wydajnymi supłaczami, które są utrzymywane w nieskazitelnej czystości dzięki systemowi TURBO FAN, który zapewnia silny strumień powietrza o prędkości 140 km/h. Jest to ważne przy krótkim cięciu słomy. Również przy nowym QUADRANT 3300 FC, CLAAS stosuje sprawdzoną technologię pojedynczego wiązania, aby żadne z resztek sznurków wiążących baloty nie trafiło do żołądka zwierząt.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!