| Autor: mikolaj

Krukowiak nowym właścicielem POM Ltd Brodnica

Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Krukowiak, znana przede wszystkim z produkcji opryskiwaczy i maszyn warzywniczych wchodzi na rynek maszyn uprawowych i siewnych, wszystko dzięki przejęciu firmy POM Ltd z Brodnicy, jednego z głównych polskich producentów tego typu maszyn. W czerwcu stanowiska Prezesa POM-u Brodnica objął Seweryn Borkowski, który kieruje także KFMR Krukowiak.

Krukowiak nowym właścicielem POM Ltd Brodnica

Krukowiak przejmuje POM Ltd Brodnica

Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Krukowiak to firma rodzinna z prawie 40-letnią historią. Skromne początki firmy w Redczu Krukowym nie zapowiadały, że stanie się ona jednym z głównych graczy na polskim rynku opryskiwaczy i maszyn warzywniczych. Połączenie sił z POM Brodnica otwiera nowe możliwości rozwoju obu firm. POM Brodnica swoimi korzeniami sięga aż roku 1946, kiedy to powstał Pracowniczy Ośrodek Maszynowy na zrębach TOR Brodnica. W swojej ofercie posiada szeroką gamę wysokiej klasy maszyn uprawowych i siewnych. Myśl technologiczna rodem z Brodnicy oraz potencjał i solidna sieć dealerska Krukowiaka pozwoli stać się obu firmom liczącym się graczem na trudnym rynku maszyn uprawowych i siewnych.

Przejęcie kontroli nad POM Brodnica przez KFMR Krukowiak nie oznacza połączenia firm, POM Brodnica nadal będzie funkcjonować jako odrębny podmiot gospodarczy, swoje maszyny sprzedawać będzie pod swoją marką, choć nie powinno dziwić, że już wkrótce będzie można zauważyć elementy łączące obie firmy.

- Ten rok określany jest przez większość branży jako wyjątkowo trudny, my zamiast narzekać wolimy działać, zamiast poddawać się realiom rynkowym wolimy je kreować. Na ukończeniu jest potężna inwestycja w Brześciu Kujawskim, gdzie za około 12 milionów złotych budujemy nowe hale, uruchomiliśmy także nowoczesną linię malarską. Teraz inwestujemy w POM Ltd, chcemy pokazać, że na rynku maszyn uprawowych, podobnie jak na rynku opryskiwaczy, możemy skutecznie konkurować z zachodnimi koncernami, a nawet w tej konkurencji zwyciężać – mówi Prezes KFMR Krukowiak i POM Ltd Brodnica Seweryn Borkowski.

Obie firmy łączą swoje potencjały, czego wyrazem będzie np. wspólne stoisko na najbliższych targach Agro Show w Bednarach. Co ciekawe obie firmy od lat sąsiadowały z sobą na tej wystawie, teraz będą miały wspólne stoisko.
 


Tagi:
źródło: