| Autor: mikolaj

KSC rozpoczęła kampanię cukrowniczą 2013/2014

Od symbolicznego rozpalenia pieca wapiennego przez Pana Włodzimierza Karpińskiego, Ministra Skarbu Państwa, w dniu 22 września 2013 r. w Krajowej Spółce Cukrowej S.A. oficjalnie rozpoczęła się kampania cukrownicza 2013/2014. W uroczystej inauguracji, która miała miejsce w Oddziale Krajowej Spółki Cukrowej S.A. „Cukrowni Krasnystaw”, wzięli udział m.in. przedstawiciele lokalnych władz, Rady Nadzorczej KSC S.A., Zarządu KSC S.A., Plantatorów oraz Pracowników.

KSC rozpoczęła kampanię cukrowniczą 2013/2014

W tym roku, tak jak w ubiegłym, do kampanii przystąpi siedem cukrowni wchodzących w skład Krajowej Spółki Cukrowej. Poszczególne Oddziały rozpoczną przerób buraków pomiędzy 21 września a 3 października br. Najwcześniej kampania rozpoczęła się w Oddziałach Cukrownia Nakło oraz Cukrownia Werbkowice, natomiast najpóźniej rozpocznie krojenie Oddział „Cukrownia Kluczewo”.

Według prognoz tegoroczna kampania potrwa ok. 88 dni, a w jej trakcie zakłady wytworzą 630 tysiące ton cukru. Limit produkcji cukru przyznany Spółce na rok obrotowy 2013/2014 wynosi blisko 550 tys. ton. W celu zabezpieczenia surowca do produkcji cukru na poziomie przyznanego limitu, KSC S.A. zakontraktowała ok. 4 mln ton buraków rosnących na około 76 tys. ha. Zgodnie z planem surowiec dostarczy ponad 16 tys. Plantatorów, z którymi podpisano umowy.


Przewidywane zakończenie kampanii cukrowniczej prowadzonej przez Krajową Spółkę Cukrową S.A. nastąpi w trzeciej dekadzie grudnia 2013 r.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!