| Autor: Lely

Lely planuje koncentrację na robotach i systemach do zarządzania danymi stada

Lely, międzynarodowa firma rodzinna, planuje sprzedać zajmujący się produkcją maszyn do zbioru pasz objętościowych dział Forage Solutions firmie AGCO Corporation, światowemu liderowi w zakresie projektowania, produkcji i dystrybucji maszyn rolniczych.

Lely planuje koncentrację na robotach i systemach do zarządzania danymi stada
Sprzedaż działu Forage Solutions pozwoli firmie Lely całkowicie skupić działania na dziale Dairy: opracowywaniu i rozwoju robotów udojowych i innych innowacji pozwalających zwiększyć efektywność oraz prowadzić zrównoważoną produkcję rolniczą przy zachowaniu dobrostanu zwierząt w gospodarstwach zajmujących się produkcją mleka. Bogate doświadczenie w zakresie opracowywania zautomatyzowanych systemów pomoże firmie Lely umocnić pozycję lidera i dostawcy innowacyjnych rozwiązań dla międzynarodowej branży produktów, dla gospodarstw produkujących mleko. Przejęcie firmie AGCO Corporation pozwoli poszerzyć swoją ofertę maszyn do zbioru pasz.
 

Zmiany wynikające z sytuacji na rynku


Koncentrując się do tej pory na dwóch działach Dairy i Forage, rodzinna firma Lely zajmowała się całkowicie różnymi kategoriami produktów i rynkami. Pewien czas temu skłoniło to firmę do rozważenia reorganizacji i zmiany strategii. Przeprowadzona z tego powodu analiza wykazała, że dalsza pomyślna działalność wymagałaby od firmy dopasowywania się do coraz bardziej różnorodnych wymagań związanych z poszczególnymi grupami docelowymi.

Skutkiem analizy jest decyzja o koncentracji działań Lely na opracowywaniu i rozwoju robotów i innych innowacyjnych rozwiązań dla gospodarstw produkujących mleko. Alexander van der Lely, dyrektor generalny, wyjaśnił - Głównym celem Lely będzie od teraz oferowanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu robotyki oraz systemów do zarzadzania danymi stada i systemów czujników przeznaczonych dla gospodarstw zajmujących się produkcją mleka. W ciągu ostatnich 15 lat działalność Lely związana z tymi grupami produktów przebiegała bardzo pomyślnie, a dotyczące jej perspektywy na przyszłość są dobre. Roboty udojowe nie są jedynymi innowacyjnymi produktami z naszej oferty. Opracowaliśmy również inne zautomatyzowane rozwiązania wykorzystujące robotykę. Maszyny dla gospodarstw zajmujących się produkcją mleka nadal będą produkowane w miejscowościach Maassluis (Holandia), Pella (Stany Zjednoczone) i Leer (Niemcy).

Martin Richenhagen, dyrektor generalny AGCO, przyznał - Integracja jednych z najlepszych w branży rozwiązań Lely do zbioru pasz objętościowych z naszą ofertą pozwoli nam umocnić współpracę z dealerami i klientami na całym świecie.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!