Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Lely Welger CB Concept - Żółta Rewolucja

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 4 września 2014 r. podczas imprezy o nazwie Żółta Rewolucja firma Lely zaprezentowała...

W dniu 4 września 2014 r. podczas imprezy o nazwie Żółta Rewolucja firma Lely zaprezentowała rewolucyjny system ciągłego belowania, który nazywa się Lely Welger CB Concept. Ta przełomowa zmiennokomorowa prasa nie musi zatrzymywać się ani zwalniać podczas belowania, niezależnie od rodzaju zbieranego materiału. Nowy koncept jest rewolucyjny, ponieważ wiązanie beli odbywa się równocześnie z przygotowywaniem następnej. To prawdziwy koncept ciągłego prasowania, prawdziwa Żółta Rewolucja!


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Lely Welger CB Concept

Ponieważ maszyna przez cały czas pozostaje w ruchu, praca jest dużo wydajniejsza i wygodniejsza niż wcześniej. Można wyprodukować więcej bel bez strat czasu na wiązanie i wyrzucanie. Jazda ze stałą prędkością nie tylko znacznie poprawia komfort pracy operatora, ale pozwala również na ograniczenie zużycia paliwa i eksploatacji maszyny ze względu na brak konieczności częstego hamowania.

Jak działa ciągłe prasowanie?

Po osiągnięciu żądanego rozmiaru beli system podający przenosi ją na pasy w tylnej, poszerzonej części prasy. W ten sposób w przedniej części maszyny możliwe jest natychmiastowe rozpoczęcie formowania nowej beli. Po owinięciu pierwszej beli siatką, prosty mechanizm klapy tylnej wyrzuca ją na zewnątrz bez zatrzymywania maszyny. Rozmiary komory zmniejszają się, aby zakończyć proces wytwarzania beli formowanej na przodzie.

W czasie całego procesu inteligentny system napinania pasów dba o zapewnienie stałej i odpowiednio wysokiej gęstości beli.

Połączone siły

Nowy koncept prasowania został opracowany przez inżynierów z Lely i jej amerykańskiego partnera – firmy Vermeer. Współpraca firm Lely i Vermeer rozpoczęła się w latach osiemdziesiątych i od tamtej pory obfituje w sukcesy. Koncept Lely Welger CB wprowadzono w tym samym czasie w Pella w stanie Iowa (USA) i Maassluis w Holandii.
Kolejne kroki
Wprowadzona maszyna to koncept. W najbliższym roku firmy Lely i Vermeer zamierzają prowadzić dalsze testy i modyfikacje maszyny w różnych warunkach, konsultując się z potencjalnymi klientami. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wkrótce produkt będzie dostępny na rynku.

O tym jak sprawuje się Lely Welger CB Concept możecie się przekonać oglądając poniżej zamieszczony film, nakręcony podczas wczorajszych pokazów w Holandii

Google+Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +4 pkt. razem głosów: 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Sprzedaż ciągników rolniczych w maju 2017 r.
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w maju 2017 r.

  Z danych udostępnionych przez Polską Izbę Maszyn i Urządzeń Rolniczych wynika, że w maju 2017 r. sprzedaż ciągników w Polsce osiągnęła poziom 799 szt., co oznacza, że była wyższa o 72...
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w lipcu 2017 r.
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w lipcu 2017 r.

  Jak wynika z danych zebranych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych, w lipcu bieżącego roku odnotowano wzrost sprzedaży ciągników rolniczych wobec czerwca br. Łączna...
 • Sprzedaż ciągników we wrześniu 2017
 • Sprzedaż ciągników we wrześniu 2017

  We wrześniu 2017 zarejestrowano 1039 sztuk nowych ciągników, to o 251 sztuk więcej niż przed miesiącem, ale mniej o 270 sztuk niż w sierpniu 2016 roku (wzrost o 20,4%).
 • play Lely na Targach Ferma 2018 w Łodzi
 • Lely na Targach Ferma 2018 w Łodzi

  Podczas Targów Ferma w Łodzi wystawcy zaprezentowali wiele rozwiązań dla różnych hodowli. Nie zabrakło nowości oraz sztandarowych produktów marki Lely.
 • Sprzedaż ciągników w sierpniu 2017
 • Sprzedaż ciągników w sierpniu 2017

  W sierpniu 2017 zarejestrowano 788 sztuk nowych ciągników, to mniej o 45 sztuk niż przed miesiącem, ale więcej o 153 sztuk niż w sierpniu 2016 roku (wzrost o 24%).
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl