| Autor: mikolaj

Lely Welger CB Concept - Żółta Rewolucja

W dniu 4 września 2014 r. podczas imprezy o nazwie Żółta Rewolucja firma Lely zaprezentowała rewolucyjny system ciągłego belowania, który nazywa się Lely Welger CB Concept. Ta przełomowa zmiennokomorowa prasa nie musi zatrzymywać się ani zwalniać podczas belowania, niezależnie od rodzaju zbieranego materiału. Nowy koncept jest rewolucyjny, ponieważ wiązanie beli odbywa się równocześnie z przygotowywaniem następnej. To prawdziwy koncept ciągłego prasowania, prawdziwa Żółta Rewolucja!

Lely Welger CB Concept - Żółta Rewolucja
Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"

Lely Welger CB Concept

Ponieważ maszyna przez cały czas pozostaje w ruchu, praca jest dużo wydajniejsza i wygodniejsza niż wcześniej. Można wyprodukować więcej bel bez strat czasu na wiązanie i wyrzucanie. Jazda ze stałą prędkością nie tylko znacznie poprawia komfort pracy operatora, ale pozwala również na ograniczenie zużycia paliwa i eksploatacji maszyny ze względu na brak konieczności częstego hamowania.

Jak działa ciągłe prasowanie?

Po osiągnięciu żądanego rozmiaru beli system podający przenosi ją na pasy w tylnej, poszerzonej części prasy. W ten sposób w przedniej części maszyny możliwe jest natychmiastowe rozpoczęcie formowania nowej beli. Po owinięciu pierwszej beli siatką, prosty mechanizm klapy tylnej wyrzuca ją na zewnątrz bez zatrzymywania maszyny. Rozmiary komory zmniejszają się, aby zakończyć proces wytwarzania beli formowanej na przodzie.

W czasie całego procesu inteligentny system napinania pasów dba o zapewnienie stałej i odpowiednio wysokiej gęstości beli.

Połączone siły

Nowy koncept prasowania został opracowany przez inżynierów z Lely i jej amerykańskiego partnera – firmy Vermeer. Współpraca firm Lely i Vermeer rozpoczęła się w latach osiemdziesiątych i od tamtej pory obfituje w sukcesy. Koncept Lely Welger CB wprowadzono w tym samym czasie w Pella w stanie Iowa (USA) i Maassluis w Holandii.
Kolejne kroki
Wprowadzona maszyna to koncept. W najbliższym roku firmy Lely i Vermeer zamierzają prowadzić dalsze testy i modyfikacje maszyny w różnych warunkach, konsultując się z potencjalnymi klientami. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wkrótce produkt będzie dostępny na rynku.

O tym jak sprawuje się Lely Welger CB Concept możecie się przekonać oglądając poniżej zamieszczony film, nakręcony podczas wczorajszych pokazów w Holandii
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!