| Autor: deprezes

LIDEA. Nowa marka nasion z dobrych źródeł

Firmy hodowlano-nasienne Caussade Semences i Euralis Semences już w zeszłym roku ogłosiły, że łączą się i tworzą nową globalną markę nasion rolniczych. W Polsce od 15 kwietnia 2021 roku działają razem pod szyldem LIDEA.

LIDEA. Nowa marka nasion z dobrych źródeł
Szefowie firmy obiecują, że dzięki połączeniu będą mogli więcej inwestować w programy hodowlane oraz
innowacyjne rozwiązania dla rolnictwa. Caussade i Euralis to uznani producenci materiału siewnego z Francji, w Polsce kojarzeni dotąd głównie z nasionami kukurydzy i rzepaku, a także słonecznika i soi. Dzięki połączeniu programów hodowlanych LIDEA będzie oferowała najszerszą paletę odmian roślin rolniczych na rynku (kukurydza, rzepak, słonecznik, zboża, mieszanki pastewne oraz poplonowe, a także sorgo i soja).

Fuzja obu firm sprawia, że LIDEA staje się jedną z 10 największych firm hodowlano-nasiennych na świecie, a 6. w Europie. Firma posiada własną sieć dystrybucyjną w 48 krajach świata i zatrudnia ponad 2000 pracowników. Utrzymuje 17 stacji badawczych oraz 8 zakładów nasiennych w Europie.

Polskie przedstawicielstwo LIDEA mieści się w Poznaniu, a stacja hodowlana w Kórniku pod Poznaniem. Połączenie sił to bodziec do rozwoju badań. LIDEA będzie inwestować w R&D co roku ponad 30 mln euro. 

 
Co zmienia się dla gospodarzy i rolników w naszym kraju?

Przede wszystkim znika marka Euralis. LIDEA będzie oferować swoje nasiona pod dwoma nowymi markami: LIDEA i Caussade Semences Pro. Nie będą one dla siebie konkurencją, bo są skierowane do różnych grup odbiorców. W workach LIDEA kupić będzie można nasiona wszystkich hodowanych gatunków u  dystrybutorów, którzy sprzedają odmiany z palety wyłącznościowej.

Marka Caussade Semences Pro będzie oferowała portfolio skoncentrowane na dwóch głównych uprawach: kukurydzy i rzepaku, a nasiona będzie można dostać u dystrybutorów lokalnych.


Tagi:
źródło: