| Autor: MEGA

Mega rok producenta naczep z Nysy

Biorąc pod uwagę najnowsze dane o pierwszych rejestracjach, naczep i przyczep w 2019 roku spółka MEGA poprawiła swoją pozycję na rynku. Według danych pochodzących z CEPIK producent z Nysy jest dziś w grupie 5 największych dostawców wywrotek dla firm transportowych, które wykorzystują je między innymi do transportu płodów rolnych. Spółka rozwija także opracowany z myślą o potrzebach rynku rolnego wózek Mario 2, służący do sprzęgania ciągnika rolniczego z naczepą, tworząc wielofunkcyjny zestaw rolniczy.

Mega rok producenta naczep z Nysy
Mario 2 wyposażony został w niezależną hydraulikę napędową WOM (zbiornik 160 l). W standardzie jest pneumatyczne sterowanie hydrauliką. Wśród oferowanych nowości znalazła się dodatkowa opcja zdalnego sterowania z kabiny ciągnika. Firma oferuje  także możliwość zastosowania hydraulicznej łapy podporowej.
 
Spółka rok 2019 uznaje za niezwykle udany. Strategia producenta na bieżący rok zakłada utrzymanie silnej pozycji na dotychczasowych rynkach oraz poszukiwanie nowych.
 
- Stawiamy na dalszy rozwój i specjalizacje. Zwłaszcza w pojazdach do przewozu kruszyw i płodów rolnych. Pracujemy również nad nowymi rozwiązaniami wynikającymi ze zmieniającego się rynku i zapotrzebowania naszych partnerów – podkreśla Michał Brodziński, dyrektor sieci sprzedaży Benalu Polska& Mega Polska.

Dbałość o technologię
 
Przez ostatnie dwa lata Mega wydała około 10 milionów złotych na inwestycje. To pozwoliło na zwiększenie i unowocześnienie technologii produkcji. W planach na najbliższe lata jest nowa lakiernia, czy też automaty spawalnicze do podłużnic oraz adaptacja kolejnych hal pod produkcję. Inwestycje dotyczyły także oferty firmy.
 
W ubiegłym roku producent zoptymalizował m.in., flagową wywrotkę aluminiową MegaLight3 oraz unowocześnił tzw. „rynnę”, czyli wywrotkę stalową. Pozwoliło to na wydłużenie gwarancji na konstrukcję tych pojazdów do trzech lat. Spółka rozbudowuje park pojazdów do wynajęcia i sieć autoryzowanych punktów obsługi.
 
- Nasi konstruktorzy, technolodzy i powołany w ubiegłym roku dział R&D stale modernizują produkty w zakresie optymalizacji wagowej bez utraty parametrów jakościowych oraz starają się dopasować ofertę do oczekiwań konkretnych rynków. To pozwala zachować umiarkowany optymizm, co do najbliższych miesięcy. – wyjaśnia Aleksandra Zawadzka, dyrektor ds. sprzedaży, MEGA Sp. z o.o.

W 2017 Mega została zakupiona przez francuskiego inwestora branżowego Benalu, który jednym ze światowych liderów w produkcji naczep i przyczep oraz zabudów pojazdów. W skład grupy Benalu, obok Megi, wchodzą obecnie Bennes Marrel i Maisonneuve.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!