| Autor: DRAMINSKI

Miernik wilgotności siana i słomy. Jaki wybrać?

Zaczął się czas żniw i sianokosów. Czas wytężonej pracy każdego farmera. Ilość zebranego siana i słomy często ma kluczowe znaczenie i wpływa na wiele czynników produkcyjnych a ich zapasy oraz wysoka jakość determinują pracę gospodarstwa rolnego w ciągu całego rocznego cyklu. Dlatego też, istotne jest aby nowoczesne gospodarstwo rolne wyposażone było w wysokiej klasy i skuteczny wilgotnościomierz do siana i słomy.

Miernik wilgotności siana i słomy. Jaki wybrać?
Jak zadbać o wysoką jakość słomy i siana w gospodarstwie rolnym?
 
Poza czynnikami oczywistymi, takimi jak zbiór suchego materiału czy przechowywanie zapasów w suchym i przewiewnym miejscu, istotny jest czas zbioru surowca z pola. Jest to powód dlaczego nowoczesny gospodarz powinien przemyśleć dogłębnie inwestycję w wilgotnościomierz do słomy i siana taki, który będzie cechował się dokładnością pomiaru jak i żywotnością.
 
Do czego taki miernik wilgotności do słomy i siana się przyda? Odpowiedź jest prosta – takie urządzenie wskaże dokładny pomiar wilgotności oraz temperaturę sprasowanych zasobów pozostałych po żniwach czy sianokosach i tym samym da nam odpowiedź czy baloty są gotowe do zmagazynowania.
 
To mała ale wielka rzecz. Często w warunkach zmiennej i gwałtownej pogody takie urządzenie może uprościć i usprawnić procesy, przyspieszyć podejmowanie decyzji dotyczące zwózki surowca z pola, co będzie miało wpływ na inne aspekty pracy i produkcji w gospodarstwie rolnym.
 
Wilgotnościomierz do siana i słomy – co wybrać?
 
Po wpisaniu w przeglądarkę frazy 'tester wilgotności do siana i słomy' wyszukiwarka podpowiada nam kilka opcji, jednak widać, że prym popularności wiedzie jedno urządzenie HMM (Hay Moisture Meter) polskiej firmy DRAMIŃSKI. Poza tym widać kilka ofert od importerów z Chin. Wybór jest więc prosty i już po wstępnej analizie wydaje się oczywisty! Tym bardziej, że to produkt polski i serwisowany w kraju! Mało tego, producent daje aż trzy lata gwarancji na to urządzenie co pozwala wysnuć wniosek, że możemy być pewni wysokiej jakości.
 
Wybieramy więc miernik wilgotności słomy i siana HMM z DRAMIŃSKI. Co to urządzenie potrafi i jakie ma zalety? Co mówi o nim sam producent?
 
Zalety wilgotnościomierza do siana i słomy marki DRAMIŃSKI
  • Najtrwalsze urządzenie do pomiaru wilgotności siana i słomy dostępne na rynku. To ważne! Biorąc pod uwagę, że takie urządzenie pracuje w polu, czasem w trudnych i pylistych warunkach, to jest to istotna informacja!
  • Pozwala na szybką reakcję w podejmowaniu niezbędnych zabiegów dla uniknięcia zagrożenia i ewentualnych strat wynikających ze zbyt wysokiej wilgotności. Kolejna ważna cecha, było o tym wspomniane wyżej!
  • Wyposażony jest w przejrzysty wyświetlacz LCD. Ma możliwość odczytu średniej, minimalnej i maksymalnej wartości wilgotności dla badanej partii siana lub słomy. Nie ma co ukrywać, przydatne funkcje!
  • Urządzenie posiada dodatkowo funkcję pomiaru temperatury. Świetna wartość dodana!
  • Sonda wykonana jest ze stali nierdzewnej dzięki czemu jest trwała i nie ulega korozji. Rękojeść posiada ergonomiczny kształt ułatwiający wykonywanie pomiarów w mocno sprasowanym materiale. Trwałość! To jest ważne by dokonywać inwestycji w urządzenia, które służyć nam będą lata.
  • Niezwykła łatwość w użytkowaniu. Ważne! Prosta klawiatura, czytelne funkcje i łatwość obsługi. To urządzenie obsłuży nawet osoba, która jest na bakier z technologiami.
  • Posiada możliwość modyfikacji wskazań.
Tester wilgotności do siana i słomy: wnioski końcowe.
 
Jak widać z powyższego zestawienia najistotniejszych cech, miernik wilgotności słomy i siana, HMM marki DRAMIŃSKI może okazać się bardzo przydatnym urządzeniem w nowoczesnym gospodarstwie rolnym. Biorąc pod uwagę jego solidne wykonanie i wysoką jakość możemy być pewni, że będzie służyć lata i inwestycja w ten wilgotnościomierz rozłoży się na długi czas użytkowania.
 
Urządzenie HMM DRAMIŃSKI ma wiele opinii w sieci, są one pozytywne i widać, że wielu nowoczesnych gospodarzy na wilgotnościomierz do siana i słomy wybrało właśnie HMM. A jaki jest Twój wybór?
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!