| Autor: pomot

Mocny zestaw JCB i POMOT-u na wystawie Agrotech w Minikowie

Ogromny ciągnik JCB Fastrac o mocy ponad 300 KM i mocno wyposażony wóz asenizacyjny marki POMOT Chojna o pojemności 18 000 litrów zaprezentowała Hurtownia Rolnik ze Strzelna podczas międzynarodowych targów Agrotech w Minikowie.

Mocny zestaw JCB i POMOT-u na wystawie Agrotech w Minikowie
Tak duży zestaw wzbudził ogromne zainteresowanie nie tylko podczas pokazów polowych w drugi dzień Agrotech-u, ale również na stoisku Hurtowni Rolnik, gdzie przez całe targi można było podziwiać maszyny. Maszyny miały zaprezentować się dzień wcześniej, ale ze względu na nienajlepsze warunki pogodowe, pokazy odwołano. W niedzielne popołudnie pomimo słonecznej pogody, podłoże było bardzo grząskie. Nie sprawiło to jednak większego problemu dla zestawu złożonego z maszyny JCB i POMOT-u.
 

Fastrac to ogromny krok naprzód jeśli chodzi o produktywność w wielu sektorach gospodarki. Jest nowoczesnym uniwersalnym ciągnikiem-pojazdem wielozadaniowym, który może zastąpić różne pojazdy, przeznaczonym do pracy w rolnictwie, transporcie, leśnictwie, budownictwie w pracach komunalnych i usługowych oraz wielu innych.

W rolnictwie sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne zawieszenia oraz napędu pozwalają na szerokie zastosowanie Fastraca np. wszelkie prace polowe z ciężkim sprzętem uprawowym, wszelkie prace transportowe tj. rozrzutniki, beczki, różnego rodzaju przyczepy, naczepy niskopodwoziowe do przewozu maszyn i pojazdów a także płodów i środków rolniczych. W połączeniu z wozem asenizacyjnym marki POMOT, te maszyny tworzą zestaw doskonały. Wóz z POMOT-u został wyposażonym między innymi w agregat naglebowy o szerokości roboczej 12 m, ocynkowany zbiornik osadzony jest na niezależnej, również ocynkowanej ramie, jeżdżącej na zestawie kołowym typu dwie osie resorowane.
 

Podczas pokazu nie tylko można było zobaczyć pracę agregatu naglebowego, rozlewającego zawartość zbiornika ale również pracę zawieszenia, ciągnik wraz z beczką przejechał przez tor przeszkód dla opryskiwaczy, widzowie mogli zwrócić uwagę na niezależna pracę kół zarówno w ciągniku jak i wozie asenizacyjnym.

Warto dodać, że ciągnik JCB który został wykorzystany w pokazie, jest jedynym takim egzemplarzem jeżdżącym w Polsce.
 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!