| Autor: agco

Nowa seria ciągników gąsienicowych marki Challenger MT 775 serii-E, wersja limitowana Stealth

Ciągniki gąsienicowe marki Challenger, które od początku zostały zaprojektowane i stworzone, aby pracować na gąsienicach prezentują najnowszą serię ciągników – serię E.

Nowa seria ciągników gąsienicowych marki Challenger MT 775 serii-E, wersja limitowana Stealth

Ciągniki gąsienicowe Challenger serii-E

Blisko 30 lat doświadczenia oraz zastosowanie najnowszych technologii gwarantuje maksymalny zwrot kosztów inwestycji. Ciągniki gąsienicowe Challenger to system Mobil-Trac™, gwarantujący najniższy nacisk na podłoże oraz znakomitą przyczepność i minimalny poślizg. Najnowszej generacji silniki AGCO Power™, generujący ogromną moc, który spełnia wymagania ostatniego IV stopnia norm emisji spalin. Doskonała ekonomia pracy, niski poziom hałasu i małe spalanie powodują, iż prowadzi się komfortowo, a jego wszechstronność zastosowań jest niezrównana.

Ciągniki Challenger serii MT700E stworzono na podstawie innowacyjnej sieci wymiany danych: Intellitronics™. Siec Intellitronics działa niczym centralny układ nerwowy w naszych ciałach: spina ze sobą wszystkie systemy ciągnika, gwarantując skoordynowaną regulację i optymalną wydajność pracy. System wymiany danych pozwala w przypadku ciągników Challenger serii MT700E monitorować wydajność całego zestawu agregatu w systemie Tractor Management Centre (Centrum Zarzadzania Ciągnikiem), wykonywać powtarzające się czynności za pomocą systemu zarzadzania pracą na uwrociach - One-Touch™, łączyć się z nowym systemem nawigacji satelitarnej Auto-Guide 3000 czy też współpracować z narzędziami za pomocą sterowania ISOBUS.

 

Siec Intellitronics rozporządza systemem Power Management (Zarzadzanie Mocą), dzięki czemu ciągnik płynnie zmienia biegi, jednocześnie zmniejsza zużycie paliwa oraz chroni przekładnię i układ napędowy przed przeciążeniami. Nowa standardowa dolna belka zaczepowa CAT IV, może odchylać się od osi ciągnika nawet o 9 stopni. W standardzie przewidziano gumowe odboje i osłony ochronne, wydłużając trwałość podzespołu. Standardowy TUZ ma udźwig od 81,7 kN, aż do 130,9 kN. Siłowniki o układzie odwróconym i uszczelnionej konstrukcji są odporne na zanieczyszczenia, co wydłuża ich trwałość. Cięgła dolne wyposażono standardowo w wytrzymałe końcówki hakowe CAT IV.

Ciągniki Challenger serii MT700E zapewniają także większą wydajność układu hydraulicznego. Natężenie przepływu oleju w wersji standardowej to aż 223 litry na minutę, co spełnia zapotrzebowania nowoczesnych agregatów. Cztery zawory hydrauliczne z gniazdami rozłączanymi pod obciążeniem są wyposażeniem standardowym. Ilość zaworów można opcjonalnie powiększyć do sześciu. Dopełnieniem tego jest przeszklona, wszechstronna kabina o doskonałej widoczności wyposażona w system wentylacji Surround-Flow, zapewniający przepływ powietrza przez całą objętość kabiny, dzięki czemu operator może wydajnie pracować przez wiele godzin.


Przeczytaj także o nowej Valtrze serii S – 4 generacji


Dowiedz się więcej o ciągnikach firmy AGCO (kliknij) 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!