| Autor: krukowiak

AGRO-SHOW 2015. Nowości firmy Krukowiak

Na tegorocznej wystawie AGRO-SHOW 2015 KFMR KRUKOWIAK zaprezentuje dwie nowości. Pierwszą jest pokazywany także w Kielcach opryskiwacz do oprysków dalekosiężnych NOTOS, który przeznaczony jest przede wszystkim do zwalczania szkodników w kukurydzy, ale może być również stosowany do oprysków szkółkarskich, oprysków krzewów, zarośli i nieużytków. Opryskiwacz NOTOS posiada możliwość pryskania w dowolnym kierunku na odległość nawet 47 metrów.

AGRO-SHOW 2015. Nowości firmy Krukowiak

Opryskiwacz Notos na AGRO-SHOW 2015

Notos to zupełnie nowa koncepcja zwalczania szkodników. Problemem w wykonywaniu zabiegów w kukurydzy jest jej wysokość, która wymaga zastosowania opryskiwaczy samobieżnych o zwiększonym prześwicie. Opryskiwacz Notos umożliwia wykonywanie zabiegów bez wjeżdżania w łan kukurydzy, można go używać ze zwykłym ciągnikiem rolniczym. Ciecz robocza wyrzucana jest przy użyciu niezwykle silnego strumienia powietrza na odległość nawet 47 metrów. Podobne konstrukcje wykorzystywane były do zwalczania szkodników w szkółkach, ale miały jedną wadę – oprysk wyrzucany był na odległość, a blisko toru jazdy maszyny ciecz nie była aplikowana. Notos działa inaczej, specjalnie wyprofilowane otwory umożliwiają względnie równomierny rozkład cieczy na całej szerokości roboczej, także w pobliżu toru jazdy maszyny.
 

Notos to propozycja nie tylko dla uprawiających kukurydzę, świetnie sprawdzi się do zwalczania szkodników w każdej wysokiej uprawie, także w szkółkach, plantacjach wikliny, w parkach i na nieużytkach.

Parametry pracy przystawki typu Notos

Oto podstawowe parametry pracy przystawki typu Notos, która może być zamontowana zarówno na opryskiwaczach zawieszanych jak i przyczepianych.

Dane techniczne turbiny:
- dwa biegi przekładni
- podwójny wentylator
- średnica wentylatora 500 mm
- możliwość regulacji wysokości przystawki w zakresie 2,7 – 3,2 m
- wydajność przystawki 15,3 – 17,3 m3/h
- prędkość wylotowa strumienia powietrza 68-77 km/h
- zapotrzebowanie mocy dla przystawki 61 KM
- zasięg poziomu oprysku 42-47 m
- regulacja obrotu wylotu przystawki – 360 stopni.
 

Czytaj dalej na następnej stronie...
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!