| Autor: redakcja12

Nowy siewnik oraz rozsiewacz nawozów Maschio Gaspardo

Podczas tegorocznej edycji AGRO SHOW BEDNARY 2017 firma Maschio Gaspardo zaprezentowała najnowszy 3-metrowy siewnik przeznaczony do wysiewu bezpośredniego (uprawy zerowej) oraz rozsiewacz nawozów.

- Jest on bardzo dokładny przez to, że każda z sekcji pracuje indywidualnie i mają bardzo szerokie gumowe podparcie, którym można precyzyjnie ustawić nasionko od 0 do 8 cm. Poza tym, można bardzo precyzyjnie ustawić na głębokość rzepak. Zbiornik, który jest przy tej maszynie ma pojemność 2400 litrów i podzielony jest na dwie części: 800 litrów na nawóz i 1600 litrów na zboże. Nawóz, który jest dostarczany w jednej rurce razem z nasionkiem to nawóz startowy, tak, aby w momencie położenia nasionka w tych trudnych warunkach glebowych, bo mówimy tutaj o uprawie bez orkowej, te nasionko mogło się szybko rozwinąć sięgając po te wszystkie minerały z nawozów, który jest blisko niego ułożony – wyjaśnia Grzegorz Konarski, Dyrektor Handlowy w firmie Maschio Gaspardo.
 
Siewnik Maschio Gaspardo może być w pełni podłączony do ciągnika rolniczego o mocy od 140-150 kM.
 
Drugą nowością, która została zaprezentowana podczas Wystawy Rolniczej AGRO SHOW BEDNARY 2017 jest rozsiewacz nawozów wyposażony w wagę i elektryczny napęd dystrybutora.
 
- W swojej ofercie mieliśmy bardzo prosty rozsiewacz nawozów hydraulicznie otwierany i zamykany, ale wymogi klientów i Unii Europejskiej, która stawia na ekologię, zmusiła nas do tego, żeby rozsiewacz do nawozów zmodernizować i doposażyć – dodaje Konarski.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!