| Autor: oxytree

Ocena plantacji Oxytree w Starej Zblisze

Szybko rosnące drzewa Oxytree wzbudzają ogromne zainteresowanie. Przedstawiamy jak poradziły sobie one z przezimowaniem w polskich warunkach klimatycznych.

Pan Marek Wierzbicki, posiada 10 ha gospodarstwo rolne. Do niedawna gospodarz uprawiał przede wszystkim zboże – kukurydzę, pszenżyto czy owies. Obecnie prowadzi także plantację pięciuset drzewek Oxytree.

Aby drzewka firmy Oxytree były dobrze rozwinięte, a ich rozwój przebiegał prawidłowo, należy je przycinać. Podczas wizytacji na plantacji pana Marka, Kamil Jakubowski, specjalista ds. upraw sprawdził, w jakiej kondycji są rośliny i jak poradziły sobie z okresem przezimowania.
 
Każdą z roślin, należy przycinać pod określonym kątem (pod skosem) tak, aby wyciekający sok komórkowy nie wylewał się bezpośrednio na naszą roślinę. Ponadto, należy w pełni usunąć dodatkowe rosnące pędy wokół drzewka. Główną zasadą jest to, aby cała siła oraz wigor drzewka były skupione w jednym głównym pędzie. W ten sposób zapewnimy roślinie bezpieczeństwo, a przede wszystkim dużą siłę.
 
Kolejnym aspektem wpływającym na dobrą kondycję drzewka jest zastosowanie odpowiednich nawozów, które sprawiają, że liście rośliny są mięsiste i zdrowe. Po zasadzonych drzewkach u pana Marka, można zauważyć, że przy takiej formie już w ciągu najbliższych sześciu lat możemy pozyskać dobre i mocne drewno.
 
Nowy pęd osiągnął jak do tej pory 40 cm wzrostu. Jest to dowód na szybkie tempo wzrostu. W rezultacie, możemy podziwiać grubą łodygę, czyste i mocno zielone liście.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!