Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Ocena plantacji Oxytree w Starej Zblisze

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Szybko rosnące drzewa Oxytree wzbudzają ogromne zainteresowanie. Przedstawiamy jak poradziły...

Szybko rosnące drzewa Oxytree wzbudzają ogromne zainteresowanie. Przedstawiamy jak poradziły sobie one z przezimowaniem w polskich warunkach klimatycznych.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Pan Marek Wierzbicki, posiada 10 ha gospodarstwo rolne. Do niedawna gospodarz uprawiał przede wszystkim zboże – kukurydzę, pszenżyto czy owies. Obecnie prowadzi także plantację pięciuset drzewek Oxytree.

Aby drzewka firmy Oxytree były dobrze rozwinięte, a ich rozwój przebiegał prawidłowo, należy je przycinać. Podczas wizytacji na plantacji pana Marka, Kamil Jakubowski, specjalista ds. upraw sprawdził, w jakiej kondycji są rośliny i jak poradziły sobie z okresem przezimowania.
 
Każdą z roślin, należy przycinać pod określonym kątem (pod skosem) tak, aby wyciekający sok komórkowy nie wylewał się bezpośrednio na naszą roślinę. Ponadto, należy w pełni usunąć dodatkowe rosnące pędy wokół drzewka. Główną zasadą jest to, aby cała siła oraz wigor drzewka były skupione w jednym głównym pędzie. W ten sposób zapewnimy roślinie bezpieczeństwo, a przede wszystkim dużą siłę.
 
Kolejnym aspektem wpływającym na dobrą kondycję drzewka jest zastosowanie odpowiednich nawozów, które sprawiają, że liście rośliny są mięsiste i zdrowe. Po zasadzonych drzewkach u pana Marka, można zauważyć, że przy takiej formie już w ciągu najbliższych sześciu lat możemy pozyskać dobre i mocne drewno.
 
Nowy pęd osiągnął jak do tej pory 40 cm wzrostu. Jest to dowód na szybkie tempo wzrostu. W rezultacie, możemy podziwiać grubą łodygę, czyste i mocno zielone liście.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Oxytree na targach w maju 2018
 • Oxytree na targach w maju 2018

  O szybko rosnącym drzewie Oxytree, jego wyjątkowych właściwościach i sposobie na wielokrotny zysk z dobrej jakości drewna będziemy mieli okazję usłyszeć aż na 7. imprezach targowych w maju,...
 • Konferencja naukowa
 • Konferencja naukowa "Oxytree – jedno drzewo, wiele korzyści" już 12 kwietnia!

  Szybko rosnące drzewa Oxytree wzbudzają coraz większe zainteresowanie, również w środowisku naukowym. Przedstawiciele największych uczelni w Polsce przyglądają się kondycji drzew rosnących na...
 • Poznaj Oxytree podczas Targów Agrotech w Kielcach
 • Poznaj Oxytree podczas Targów Agrotech w Kielcach

  Tym razem o szybko rosnącym drzewie będą mieli okazję usłyszeć mieszkańcy wschodniej części Polski. 16 marca startują Targi Agrotech, na których nie może zabraknąć Oxytree.
 • play Drzewo tlenowe, a uprawa
 • Drzewo tlenowe, a uprawa

  Plantatorzy w pełni zachwalają sadzonki drzewek firmy Oxytree solutions Polska. Drzewka te bardzo szybko rosną i mają dobrej jakości drewno. Drzewo tlenowe, a uprawa. Zobaczcie.
 • play Ponad 600 ha plantacji Oxytree w Polsce
 • Ponad 600 ha plantacji Oxytree w Polsce

  W niemal każdej części kraju znajduje się łącznie 600 ha plantacji, na których rośnie już ponad 300 tys. drzew Oxytree.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl