| Autor: metalfach

Owijarka bel automatyczna Z598

Owijarka bel Z598 to tegoroczna nowość w ofercie sokólskiej firmy Metal-Fach. Solidne wykonanie z wysokiej jakości materiałów, doskonała konstrukcja to gwarancja wieloletniego użytkowania.

Owijarka bel automatyczna Z598

Owijarka bel Z598

Owijarka bel jest maszyną zaczepianą za ciągnikiem rolniczym, pracującą w położeniu wychylonym z prawej strony ciągnika. Przeznaczona jest do pobierania sprasowanej beli trawy, siana lub innych roślin niezdrewniałych z podłoża za pomocą ramienia załadowczego i załadunku beli na stół roboczy.

Następnie, przebiega proces owinięcia załadowanej beli folią przeznaczoną do zakiszania, która założona jest w podajnikach folii umieszczonych na satelitach obracających się wokół beli. Po zakończeniu owijania folia jest chwytana i odcinana przez zespół obcinacza folii. Ostatnim etapem jest wyładunek owiniętej beli na podłoże. Opcjonalnie maszyna może być wyposażona w stawiacz bel, który podczas wyładunku ustawia bele w pozycji pionowej.

Owijanie może być przeprowadzone w sposób konwencjonalny lub w trybie 3D polegającym na wstępnym owinięciu cylindrycznej części beli a następnie pokryciu jej w sposób konwencjonalny. Tryb owijania 3D zużywa o 20% mniej folii niż tryb konwencjonalny.

Owijarka Z598 pozwala na efektywne owijanie bel o masie do 1000kg i średnicy do 1500mm folią o średnicy 750 mm. Maszyna jest sterowana elektronicznie z panelu sterowania a wszystkie cykle swojej pracy wykonuje w sposób automatyczny po potwierdzeniu rozpoczęcia przyciskiem na panelu.

Owijarka automatycznie dostosowuje potrzebną ilość obrotów po wprowadzeniu do pamięci komputera sterującego średnicy beli oraz ilości warstw jakie chcemy uzyskać. Czujniki umieszczone na podajnikach folii zbierają dane o ich zużyciu i informują o zakończeniu lub zerwaniu się folii.

Hydraulicznie przestawiany dyszel wyposażony w zasobniki na 6 zapasowych rolek folii oraz oświetlenie zgodne z wymaganiami ruchu drogowego.

Zalety:

- Bezpieczna: w maszynie zastosowano zabezpieczenia przeciwkolizyjne elementów roboczych. Maszyna zostaje automatycznie unieruchomiona po uderzeniu zderzaków bezpieczeństwa w napotkaną przeszkodę;

- Trwała: sprzęt posiada sprawny i niezawodny napęd hydrauliczny;

- Efektywność: owijarka pozwala na efektywne owijanie bel o masie do 1000kg i średnicy do 1200-1600mm folią o średnicy 750 mm. Maszyna jest sterowana elektronicznie z panelu sterowania a wszystkie cykle swojej pracy wykonuje w sposób automatyczny po potwierdzeniu rozpoczęcia przyciskiem na panelu.


- Bogate wyposażenie: owijarka jest wyposażona w cenne rozwiązania techniczne w standardzie

Poznaj dane techniczne owijraki bel Z598...Tagi:
źródło: