| Autor: kkj6

Piąte auto od PKM DUDA S.A. pojechało w świat

Najlepsi dostawcy żywca wieprzowego dla PKM DUDA SA zawitali w miniony piątek do Kłody k. Leszna, by wziąć udział w uroczystej Gali Finałowej rozstrzygającej konkurs Hodowca Roku 2010 organizowany corocznie przez Polski Koncern Mięsny DUDA S.A.

Piąte auto od PKM DUDA S.A. pojechało w świat

Tegorocznym Hodowcą Roku został Pan Roman Słowiński, który odjechał Skodą Fabia, główną nagrodą w konkursie. Los wyciągnął Jarosław Hampel indywidualny wicemistrz świata na żużlu, gość wieczoru. Specjalne wyróżnienie oraz szwajcarski zegarek otrzymał Pan Marek Giera, oddający tuczniki do PKM DUDA SA nieprzerwanie od 20 lat, czyli od początku działalności firmy.


Konkurs Hodowca Roku jest największym tego typu wydarzeniem branżowym organizowanym dla hodowców trzody chlewnej w Polsce. Jego celem jest uhonorowanie hodowców osiągających najlepsze wyniki w zakresie produkcji trzody chlewnej. W tym roku konkurs odbył się już po raz siódmy. W corocznych edycjach mogą wziąć udział rolnicy z obszaru całej Polski, którzy mają podpisaną z Polskim Koncernem Mięsnym DUDA umowę kontraktacyjna na dostawy żywca wieprzowego. Ogółem w tej edycji konkursu wzięło udział prawie 1000 dostawców żywca wieprzowego z całej Polski.


Miłym akcentem wieczoru było wyróżnienie dla Pana Marka Giery. „To rzadko spotykane by utrzymywać relacje biznesowe przez tyle lat, dużo to mówi zarówno o nas jak i Panu Markowi, któremu bardzo dziękuję za tą współpracę mówi Maciej Duda Prezes PKM DUDA SA Osobiście, 20 lat temu, jako osiemnastoletni chłopak, kupowałem tuczniki od Pana Marka dodaje Maciej Duda.


Gala, tym razem utrzymana była w tematyce piłkarskiej, której sportowe akcenty były obecne niemal w każdym punkcie programu imprezy. Wieczór prowadził Dariusz Szpakowski, znany telewizyjny komentator meczów piłkarskich, który w minikonkursie wylosował oryginalne koszulki reprezentacji Polski, Realu Madryt, Chelsea Londyn, szalik FC Barcelona oraz słynne z Mundialu w RPA wuwuzele. Niespodzianką organizatorów był także pokaz Wicemistrza Europy tricków piłkarskich Krzysztofa Golonki, uczestnika programu „Mam talent”. Główną atrakcją wieczoru był występ Roberta Rozmusa z zespołem.


Wśród pozostałych finalistów konkursu zostały rozlosowane także inne cenne nagrody:


Pan Marian Zając - NAGRODA II – skuter Piaggio
Pan Tomasz Dworak - NAGRODA III – telewizor Panasonic 40”
Pan Roman Doliński - NAGRODA IV – laptop marki HP
Pan Grzegorz Kurkowiak - NAGRODA V - laptop marki HP
Pani Elżbieta Churska - NAGRODA VI – aparat fotograficzny SONY Alfa
Pan Juliusz Bartkowski - NAGRODA VII – wieża HIFI marki Philips
Pan Eryk Cimała - NAGRODA VIII – kamera cyfrowa JVC
Pan Robert Wiatr - NAGRODA IX – telefon komórkowy Nokia
Pan Tomasz Klonowski - NAGRODA X – telefon komórkowy Nokia


Grzegorz Ograbek Dyrektor ds. Ekonomicznych i Surowcowych. pytany czy dzięki konkursowi firma zdobywa nowych dostawców, odpowiada, że „trudno to jednoznacznie zweryfikować, natomiast fakt, że co roku na gali finałowej konkursu spotykam duże grono hodowców, którzy bawili się z nami na imprezach w latach wcześniejszych, dowodzi, że ogólne warunki współpracy są na tyle dobre, że przynoszą hodowcom korzyść i przekładają się na wieloletnią współpracę”.


Również w tej edycji sponsorami konkursu były najbardziej znaczące firmy związane z hodowlą trzody chlewnej. Trzeci raz, najważniejszym, Złotym Partnerem była Wytwórnia Pasz LIRA. Srebrnymi Partnerami były firmy Pen Ar Lan Polska (dostawca materiału genetycznego) De Heus Polska i Cargill Polska, znani producenci pasz; wymienione firmy już po raz drugi były partnerami konkursu. Patronat medialny objęła redakcja „Hoduj z głową – świnie”, natomiast Gali Finałowej, firma PPH Polnet – dostawca kompleksowego wyposażania dla produkcji trzody chlewnej.


Relację z gali, szczegóły programu oraz jego regulamin można znaleźć na stronie www.hodowcaroku.pl. oraz www.pkmduda.pl


Źródło: http://www.pkmduda.pl/

Foto. PKM DUDA S.A.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!